#wracamydonormalnosci – Toruńscy Partacze

fot. www.torun.pl
O sytuacji branży turystycznej w Toruniu Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiało z Krystianem Krystoforskim, właścicielem biura turystycznego Ratuszanka.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
693
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Koronawirus uderzył w różne sektory gospodarki. Mocno ucierpiała m.in.  turystyka. Straty notują nie tylko biura podróży czy hotele, ale też przewodnicy turystyczni. Brakuje turystów indywidualnych, zamknięcie szkół doprowadziło do rezygnacji z wycieczek szkolnych.

Swoje sposoby na przetrwanie tego trudnego czasu mają Toruńscy Partacze, którzy m.in. zorganizowali zwiedzanie Torunia podczas wycieczek on-line z przewodnikami. Biuro Turystyczne Ratuszanka powstało w 2016 roku i specjalizuje się w kompleksowej organizacji pobytów w Toruniu. Programy wycieczek dostosowane są do oczekiwań i wieku uczestników, tak aby każdy przyjazd do Torunia był ciekawą przygodą i przyjemnością.

Przypomnijmy, że Toruń odwiedziło w ubiegłym roku 2,4 mln turystów, którzy zostawili podczas swojego pobytu w mieście średnio po 236 zł. Już dziś wiadomo, że  przez pandemię w tym roku tego rezultatu nie da się powtórzyć. Przewodnicy turystyczni apelują o nieodwoływanie udziału w wycieczkach, a jedynie przekładanie ich terminu. W związku ze stanem epidemicznym i odwołaniem wszystkich akcji oraz wydarzeń kulturalnych toruńscy przewodnicy muszą walczyć o przetrwanie. Toruń rozpoczął kampanię wspierającą tę branżę, wnajwiększych polskich miastach pojawiły się banery z hasłem #Torunisready. Ma to być zapewnienie, że miasto jest przygotowane na przyjęcie turystów z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych. Wystartował też projekt Toruńskiego Bonu Turystycznego - kup teraz, wykorzystaj później!

#wracamydonormalnosci to specjalny cykl wideo-rozmów z właścicielami firm, którzy opowiadają o tym jak radzą sobie w tej wyjątkowej sytuacji. W sytuacji grożącego firmom kryzysu ma być wsparciem marketingowym dla toruńskich przedsiębiorców.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
693
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany