Więcej koszy na bulwarze

fot. www.torun.pl
Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
REKLAMA

Bulwar Filadelfijski jest jednym z najpopularniejszych miejsc spacerowych w Toruniu. Niestety wraz ze wzrostem liczby osób korzystających z uroków wiosennego ciepła, wzrosła również ilość odpadów wyrzucanych do miejskich śmietników w tym rejonie.

Dotychczas śmietniki były opróżnianie od poniedziałku do piątku dwa razy w tygodniu oraz dodatkowo w weekendy 2 razy dziennie. Obecnie częstotliwość opróżniania wszystkich koszy na Bulwarze wzrosła do dwóch razy dziennie od poniedziałku do niedzieli.

Dodatkowo w pięciu lokalizacjach zostały dostawione pojemniki 120-litrowe:

  • koło kotwicy (skrzyżowanie z Św. Ducha)
  • przy schodach do Katarzynki
  • przy budce IMGW
  • przy schodach przy skrzyżowaniu z ul. Łazienną
  • przy skrzyżowaniu z ul. Mostową.

Pojemniki te będą opróżniane minimum 2 razy dziennie, a na początku czerwca zostaną wymienione na pojemniki siatkowe o pojemności 150 litrów.

Te działania przyczynią się z pewnością do utrzymania czystości na Bulwarze Filadelfijskim, co sprawi, ze spacery jedną z najpopularniejszych w Toruniu tras będą czystą przyjemnością. Pamiętajmy jednak, że zachowanie porządku i czystości wymaga zaangażowania i dyscypliny ze strony mieszkańców. Prawidłowe zachowania oraz nawyki związane z utrzymaniem czystości (m.in. wyrzucanie śmieci wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych) są przejawem odpowiedzialności i troski za wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne. Dodatkowo świadczą o naszej kulturze osobistej i są wyrazem szacunku dla innych użytkowników przestrzeni publicznej.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany