Weekend w Toruniu

fot. www.torun.pl / Daniel Pach
Dzień Dziecka tuż za rogiem, ale przed nami jeszcze pełen atrakcji weekend w Toruniu! Zapowiada się on koncertowo: "Maj z Mozartem" Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, "Kompozytor w sieci" Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego, spektakl z musicalowym zacięciem "Jaś i Małgosia" Baja Pomorskiego. 
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
684
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

PIĄTEK 29 maja

godz. 8:00 Quiz Wiedzy o Samorządzie, do 31.05., CK Dwór Artusa
Z okazji 30. rocznicy odchodzenia święta Samorządu przygotowaliśmy zabawę – quiz wiedzy, w którym do wygrania będą gadżety związane z Toruniem. Do 31 maja odpowiedzieć trzeba na 20 pytań związanych z samorządem lokalnym. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Zwyciężą trzy osoby, które rozwiązując test otrzymają największą liczbę punktów (a w przypadku osób z taką samą liczbą punktów – zdecyduje rozwiązanie ich w najkrótszym czasie).

godz. 12:00 Otwarty trening FC Toruń, hala boczna Areny Toruń
Zaproszenie na casting do FC KJ Toruń adresowane jest do zawodników powyżej 16. roku życia, którzy nie boją się nowych wyzwań i rywalizacji na najwyższym poziomie. Potwierdzenie chęci uczestnictwa w treningu należy zgłosić pod numer telefonu 531 446 986 lub drogą mailową: trener@torunfc.pl. Więcej informacji.

godz. 12:00-15:00 Charytatywne turnieje sportów mentalnych online, WNoZiGP
Wydarzenie w ramach Interaktywnego Dnia Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Odbędą się turnieje szachowe, warcabowe oraz scrabblowe na platformach kurnik.pl i lichess.org. Każda gra podlega dobrowolnej wpłacie na rzecz zbiórki organizowanej na siepomaga. dla chorego Wojtusia Howisa z Galewic. 

godz. 12:00-17:00 Ewa Bloom Kwiatkowska - Auto da fé / opowieść trans medialna, Galeria Sztuki Wozownia
Wystawa prezentuje najważniejsze realizacje z ostatnich lat Ewy Bloom Kwiatkowskiej i jest podsumowaniem aktualnego etapu działalności artystki. Po dziesięciu latach artystka powraca do toruńskiej galerii i dokonuje twórczego przeglądu dekady własnej pracy, którą na nowo interpretuje. 

godz. 16:00 Chwast TV: odcinek #1: Żółciak siarkowy, czyli kotlety z żółtej, Domkultury! Bydgoskie Przedmieście
Plenerowe działanie kulinarne realizowane w ramach cyklu "Rozmaryn, ruta, łyżka dziegciu". Ze względu na okoliczności warsztaty gotowania prezentowane są w formie serii 3 krótkich filmów, prezentujących wykorzystanie w kuchni kilku popularnych roślin oraz grzybów. Zajęcia poprowadzi Filip Malinowski. 

godz. 17:00 Tenis stołowy: Energa Manekin Toruń vs Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
Mecz towarzyski online. Udostępniony będzie dla kibiców na platformie YouTube

godz. 18:00 Kompozytor w sieci, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne
Drugi odcinek serii "kompozytor w sieci", którego gościem będzie znana kompozytorka urodzona w Toruniu, Ewa Fabiańska-Jelińska. Posłuchajcie jej muzyki i tego, co ma do powiedzenia.

godz. 20:00 Loża Kopernika online, Teatr im. Wilama Horzycy
Będzie to już ósmy program Loży: Włochaty potwór nawiedził Toruń! Szczególnie upodobał sobie artystów, którzy są grupą podwyższonego ryzyka i szczególnej wrażliwości. Wszyscy schowali się w piwnicach. Gdzie jest Yeti? Gdzie kryje się futrzasty prześladowca? Kabaret podzielony zostanie na odcinki, z których każdy kolejny udostępniony będzie w kolejne piątki.


SOBOTA 30 maja

godz. 10:00-16:00 Zbiórka przedmiotów używanych, Kawiarenka Naprawcza Stajnia

Przekaż przedmioty, które Stowarzyszenie Tilia naprawi, odnowi i sprzeda. Spis rzeczy przyjmowanych znajduje się tutaj. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną przed przywiezieniem rzeczy do Kawiarenki należy skontaktować się tel. 056 657 60 88.

godz. 18:00-21:00 Warsztaty socjoterapeutyczne, Ściśle Fajne
Bezpłatne zajęcia online dla dzieci w wieku 6-12 lat, podczas których uczestnicy szlifować będą, m.in. komunikację, wyrażanie i rozumienie swoich uczuć, radzenie sobie ze złością, trening umiejętności społecznych. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na FB lub drogą mailową: swietlica@scislefajne.edu.pl


NIEDZIELA 31 maja

godz. 15:00 Dzień Dziecka w Baju – Spektakl Jaś i Małgosia online, do 1.06., Teatr Baj Pomorski
Spektakl z musicalowym zacięciem, w którym nic nie odbędzie się bez udziału Waszej wyobraźni. Bajkopisarz wprowadzi Was do swojego domu. Tam przejrzymy jego bibliotekę. Razem stworzymy dynamiczną, kolorową opowieść…

godz. 15:00 Dzień Dziecka w Artusie, do 1.06., CK Dwór Artusa

  • godz. 15:00 Domowe pacynki i kukiełki - DIY
    Zastanawialiście się kiedyś, czy łyżka kuchenna i karton po mleku mogą okazać się Księciem albo Księżniczką z bajki? Razem z nami poznacie odpowiedź na to pytanie! Przekonacie się też, że wokół nas jest mnóstwo skarbów, z których można wykonać kukiełki, tworząc swój własny domowy teatrzyk.
     
  • godz. 19:00 Artusowa Bajka na Dobranoc
    Z okazji Dnia Dziecka artusowe animatorki Asia Łagan i Monika Ratajczyk opowiedzą Wam i Waszym pociechom bajki na dobranoc. Przewodnikiem będzie Jan Brzechwa, czyli obowiązkowa literatura dla wszystkich milusińskich.

godz. 19:00 Szczeliny istnienia, Teatr im. Wilama Horzycy
Wideo spektakl z udziałem Jolanty Teski i Agnieszki Wawrzkiewicz, na podstawie rozdziału Krzątactwo z książki Jolanty Brach-Czainy „Szczeliny istnienia”. Przedstawiona zostanie opowieść o sile i niebezpieczeństwach codzienności, która jest niewidoczna, ale decydująca. Która stanowi o naszym istnieniu, ale podstępnie ukrywa przed nami swój sens.

godz. 20:00 Maj z Mozartem, TOS
Minikoncert online prezentujący dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta. Do tej pory w ramach cyklu usłyszeć można było: “Eine kleine Nachtmusik”, "Kwartet fletowy D-dur" KV 285, a także "12 Duetów" KV 487. Najbliższy niedzielny repertuar stanowić będzie niespodziankę.

Fot. Daniel Pach

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
684
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany