Weekend w Toruniu

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
W ten weekend Toruń zmieni się w niezwykłą krainę fantastyki, literatury i popkultury w trakcie 10. edycji Copernicona. To jednak nie koniec atrakcji! Fanom muzyki alternatywnej polecamy Festiwal NADA, a poważnej - inaugurację 41. sezonu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
REKLAMA

PIĄTEK 13 września


Copernicon 2019, 13-15.09 (piątek-niedziela), Collegium Maximum, Collegium Minus, Wydział Matematyki i Informatyki i in. 

Święto fanów fantastyki, literatury i popkultury. Na program składa się blisko 1000 godzin atrakcji, takich jak: prelekcje, pokazy, warsztaty, konkursy, koncerty, seanse filmowe i spotkania z zaproszonymi gośćmi. Punkty programu podzielone są na bloki tematyczne. Jedną z atrakcji jest Cosplay - pokaz i konkurs strojów przygotowanych przez uczestników. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również Fantastyczne Targi Popkultury. Hasło tegorocznej edycji: „Wszyscy jesteśmy fantastyczni!”. Wśród gości tegorocznego festiwalu pojawią się m.in. członkowie Grupy Filmowej Darwin, twórcy serii filmowych na You Tube „Wielkie konflikty” i „Wielkie teorie Darwina”; pisarze: Katarzyna Berenika Miszczuk, Katarzyna Rupiewicz, Aneta Jadowska (i współpracująca z nią ilustratorka Magdalena Babińska), Cezary Zbierzchowski, Michał Bergel, Michał Gołkowski, Robert Wegner, Arkady Saulski; lektor Tomasz Knapik oraz znawca technik filmowych Stanisław Mąderek. Wejściówki: 80 zł. Program


godz. 8:00 Malarstwo Petra i Arkadija Martyniuków, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Wernisaż wystawy prac braci Petro i Arkadii Martyniuków, absolwentów Liceum Plastycznego im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W tym roku rozpoczynają również studia na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wstęp wolny.


godz. 15:00-17:00 Spacer historyczny w cieniu toruńskich kamienic, Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, pomnik Józefa Hallera

Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej zaprasza na spacer wszystkich, którzy chcą przenieść się w przeszłość i lepiej poznać najnowszą historię Torunia. Spacer śladami działań niepodległościowych na toruńskim Starym i Nowym Mieście w latach 1919-1945 rozpocznie się pod pomnikiem gen. Józefa Hallera. Wstęp wolny.


godz. 18:00 Zdzisław Mackiewicz - Idea – Pamięć Kuba, Dom Muz, ul. Podmurna

Wernisaż wystawy prof. Zdzisława Mackiewicza, pracownika Instytutu Artystycznego (Zakład Grafiki) na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Składać się będzie z 32 prac złożonych ze 100 paskowanych fragmentów zdjęć. Będą to fotografie z rodzinnego albumu, poświęconego synowi autora - Kubie. Całość jest metaforą upływu czasu, odwołuje się do pamięci, określa liniowość czasu i przestrzeni.


godz. 18:00 Fotografie Zbigniewa Furmana - Męskie rozmowy, Wejściówka

Wernisaż wystawy Zbigniewa Furmana, która prezentuje serię portretów. Są one efektem spotkań - krótkich, długich, ze starym znajomym albo znanym ogólnie. Tworzone na negatywie, techniką cyfrową, a później nawet telefonem komórkowym. Każde zupełnie inne, wszystkie jednak czarno-białe.


godz. 18:00 5. Festiwal NADA, różne miejsca

Festiwal muzyczny, którego nie da się zamknąć w gatunkowe ramy.

Program piątkowy:
Scena główna - Tumult, Rynek Nowomiejski 28

 • 20:00 Rosemary loves a blackberry
 • 21:00 EABS
 • 22:00 Kabloonak (LT)
 • 23:00 Ørganek

Scena klubowa - klub NRD, ul. Browarna 6

 • 23:00 Pejzaż, DJ Furia

Imprezy towarzyszące:

 • 18:00 Panel dyskusyjny: Kondycja lokalnego rynku muzycznego, PERS, ul. Mostowa 6


godz. 19:00 Katarzyna Ewa Legendź - Szajs. The Gentle Art of Death Cleaning, CSW

Wystawa laureatki konkursu fotograficznego „Wystaw się w CSW 2018”, której przewodzą słowa francuskiego filozofa Jeana Baudrillarda: „Dzisiaj to my jesteśmy świadkami narodzin, dojrzewania i śmierci przedmiotów”. „Szajs” to fotograficzna opowieść o odrzutach, odpadach i marginesach, o rozprawianiu się z nimi na wizualnym, społecznym i osobistym poziomie, a także o niekończącej się renegocjacji ich statusu. Bilety: 5 zł / 8 zł


godz. 19:00 Impresaryjny Teatr Muzyczny - Dymny: Siedem bestii moich – premiera, Klub Od Nowa

Impresaryjny Teatr Muzyczny stworzy niezwykle aktualny kolaż inteligentnego poczucia humoru z diagnozą absurdów rzeczywistości. Spektakl oparty na tekstach Wiesława Dymnego do muzyki Janusza Grzywacza. Bilety: 40 zł normalny, 35 zł ulgowy.


godz. 19:00 Inauguracja 41. sezonu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, CKK Jordanki

Koncert skupiony będzie wokół niezwykle utalentowanych artystów młodego pokolenia. Usłyszymy specjalnie napisaną przez Macieja Bałenkowskiego kompozycję, mającą oddać hołd wybitnemu skrzypkowi i kompozytorowi – Karolowi Lipińskiemu. W programie nie zabraknie również wirtuozowskiego I Koncertu fortepianowego Piotra Czajkowskiego, którego partię solową wykona hiszpański pianista Leo de María. Repertuar zwieńczy I Symfonia Johannesa Brahmsa. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi litewski maestro Dainius Pavilionis. Bilety: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy.


godz. 20:00 Koza, Dwa Światy, ul. Ducha Św. 10/12

Koncert jednego z najlepiej zapowiadających się polskich raperów młodego pokolenia - Kozy. Bilety: 30-40 zł normalny, 99 zł VIP.


godz. 20:00 Valerijs Ivanovs i Krzysztof Filasiński, Little Egoist Coffee, ul. Szeroka 36

Wyjątkowy koncert wirtuoza skrzypiec - Valerijsa Ivanovsa oraz wokalisty Krzysztofa Filasińskiego. Bilety: 10 zł.


godz. 21:00 New Asgard vol.2 - Thor była kobietą!, Cybermachina, ul. Łazienna 13

Kolejne spotkanie fanów Marvela. W programie dyskusja na temat plotek, teorii oraz wrażeń dotyczących MCU. Nie zabraknie też kultowej gry w "zgadnij kim jesteś".


godz. 21:00 Casa De La Musica: C-Tite & Asley Zumba, Cubano Club, ul. Chełmińska 12

Impreza w stylu latino. Zagra DJ C-tite, a show i animacje taneczne zaprezentuje pochodzący z Kuby tancerz Asley Zumba. Bilety: 10 zł.SOBOTA 14 września

godz. 9:00 Parkrun Toruń #218, ul. Leśny Trakt

Poranna dawka ruchu na świeżym powietrzu w każdą sobotę o 9:00 w lasku na Skarpie. Uczestnicy do pokonania będą mieli odcinek 5 km biegiem, truchtem lub marszem. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Wstęp wolny.


godz. 9:00-18:00 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych, Zespół Szkół nr 16 ul. Dziewulskiego 2

Stowarzyszenie Hodowców Kotów zaprasza do udziału w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych. W programie: WCF Ring, Special Show, Fun Show. Na terenie wystawy będą również sklepiki z artykułami dla zwierząt oraz dla zainteresowanych hodowców sesja zdjęciowa wykonywana przez kociego fotografa.


godz. 10:00 5. Festiwal NADA, różne miejsca

Festiwal muzyczny, którego nie da się zamknąć w gatunkowe ramy.

Program sobotni:

Scena główna - Tumult, Rynek Nowomiejski 28

 • 20:00 Hymmj (DE)
 • 21:00 Niemoc
 • 22:00 Resina
 • 23:00 The Dumplings

Scena klubowa - klub NRD, ul. Browarna 6

 • 23:00 Zamilska, Kruszytop, Foolish Swami

Imprezy towarzyszące:

 • 10:00 Podkręcamy tempo. Senior też DJ! – Warsztaty międzypokoleniowe, Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2
 • 18:00 Panel dyskusyjny: Jak zarabiać na twórczości? ,PERS, ul. Mostowa 6


godz. 10:00 Spacer z kulturą: Śladami żydowskich mieszkańców Torunia, CSW

Nowy cykl spacerów tematycznych - tym razem uczestnicy dowiedzą losach rodzin wyznania mojżeszowego, dlaczego po odzyskaniu niepodległości aż 80% z nich wyjechało i jakie budynki pozostały po czasach ich pobytu. Prowadzenie: Marcin Orłowski. Zbiórka w holu CSW. Wstęp wolny. Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl


godz. 10:00-12:00 Spacer historyczny w cieniu toruńskich kamienic, Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej, pomnik Józefa Hallera

Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej zaprasza na spacer wszystkich, którzy chcą przenieść się w przeszłość i lepiej poznać najnowszą historię Torunia. Spacer śladami działań niepodległościowych na toruńskim Starym i Nowym Mieście w latach 1919-1945 rozpocznie się pod pomnikiem gen. Józefa Hallera. Wstęp wolny.


godz. 10:00-13:00 Piknik rodzinny Eko-inte-gracja, ul. Piskorskiej 11

Fundacja Daj Szansę zaprasza na piknik rodzinny. W programie: budowanie i ozdabianie zamków z kartonów, wspólne sadzenie drzewek i roślin, tworzenie najdłuższej kanapki, zamki dmuchane, zumba oraz licytacja fantów. Wstęp wolny.


godz. 10:00-14:00 Historyczny Rajd Rowerowy: Śladami II Wojny Światowej

Rajd przeznaczony dla mieszkańców i gości naszego miasta. Impreza ma rodzinny charakter, głównym celem jest promocja turystyki z naciskiem na miejsca, które otaczają nas codziennie, a nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich turystycznych i historycznych walorów. Długość trasy to ok. 5,5 km, planowany czas trwania około 4 godz. Harmonogram rajdu 


godz. 10:00-14:00 Alternatywny Bazar i Wymienialnia, Fundacja Alternatywna, ul. Morcinka 17

Kolejna edycja Alternatywnego Bazaru. Tym razem stworzone zostały 3 strefy: bazar dla dużych, bazar dla małych oraz strefa wymiany. Podczas wydarzenia można będzie kupić lub wymienić się ubraniami, obuwiem, biżuterią i książkami.


godz. 10:00-15:00 Edukacja liderów organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro

Szkolenia realizowane w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnej. Prowadzenie: Piotr Szefer. Wstęp na szkolenia jest bezpłatny. Wydarzenie dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Obowiązują zapisy: www.torunskanauka.pl.

Program:

 • 10:00-11:30 Skuteczna komunikacja niewerbalna w wystąpieniach publicznych
 • 11:45-13:15 Profesjonalne wystąpienia publiczne – sztuka prezentacji i przekonywania
 • 13:30-15:00 Erystyka, czyli sztuka wygrywania sporów


godz. 10:00-15:00 Kiermasz taniej książki, Książnica Kopernikańska, Filia nr 16, ul. Raszei 1

Ostatni dzień kiermaszu książek. Do kupienia tytuły wycofane z bibliotecznego księgozbioru. Ceny od 2 złotych. W ofercie: literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, książki popularnonaukowe.


godz. 11:00 Pożegnanie lata..., Dom Muz, ul. Poznańska

Piknik w parku przed Domem Muz. W programie m.in.: zabawy, konkursy oraz warsztaty. Prowadzące: Joanna Łagan i Agnieszka Dąbrowska. Wstęp wolny


godz. 11:00 Pilates pod chmurką, Skwer przy ul. Józefa Mossakowskiego

Fundacja GOtoruń zaprasza na zajęcia z pilatesu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli również możliwość skorzystania z porad dotyczących zdrowego i aktywnego trybu życia. Wstęp wolny.


godz. 11:00-15:00 Gra wyobraźni - warsztaty pantomimy dla dzieci, Domkultury! Bydgoskie Przedmieście, ul. Sienkiewicza 11/3

Jednodniowy warsztat pantomimy, podczas którego uczestnicy będą mogli zapoznać się z tą formą aktorskiego wyrazu, a przy okazji dobrze się bawić. Program warsztatu obejmuje: ćwiczenia ruchowe, świadomość i plastykę ciała, etiudy teatralne, pracę z rekwizytem oraz naukę typowych dla sztuki mimu iluzji np. niewidzialna ściana, lina, czy piłka. Zapisy: email:
utu.fundacja@gmail.com lub tel. 731234472. Wstęp wolny.


godz. 11:00-18:00 Dino Expo, do 15.09, Arena Toruń

Wystawa podróżnicza dinozaurów oraz żywych pająków i owadów. W programie: poruszające się dinozaury, jazda na dinozaurach, ciekawostki z życia gadów, film dokumentalny. Bilety: 30 zł ulgowy, 35 zł normalny.


godz. 12:00-13:00 Bajkowa sobota z Puciem, Księgarnia Kafka i spółka, ul. Szewska 2

Pierwsze w tym sezonie spotkanie z cyklu Bajkowa Sobota. Przeczytane zostaną fragmenty nowej książki Marty Galewskiej-Kustry „Pucio umie opowiadać” (il. Joanna Kłos), a w tle wyświetlonych zostanie kilka ilustracji. Wydarzenie kierowane jest do dzieci w wieku 2-5 lat. Wstęp wolny.


godz. 12:00-14:00 Elana "05 v UKS SMS "05, Stadion przy ul. 63 Pułku Piechoty 47

W najbliższą sobotę o kolejne 3 punkty w ramach ligi wojewódzkiej zawalczy na swoim boisku Elana Toruń 2005 z UKS SMS Włocławek 2005. Wstęp wolny.


godz. 13:00-18:00 Open Air Piknik Pożegnanie Lata vol.2, Barbarka

Podczas pikniku zaplanowano wiele atrakcji w tym: wystawę motocykli Pit Bike, muzykę z czarnych płyt, wielkie smażenie kiełbasek, animatora dziecięcego oraz wystawę samochodów klasycznych i zabytkowych. Na scenie wystąpią DJ Hyper Motion, Plead i Soras. Wstęp wolny.


godz. 15:00 Elana Toruń vs Lech II Poznań, Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego

Toruński Klub Elana SA zaprasza wszystkich kibiców na rozgrywkę z Lechem II Poznań.


godz. 16:00-18:00 Bajkowanie!, Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2

Seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo. Córeczka i Tata (grani przez Kalinę i Patryka Zakrockich), imitując głosy postaci i tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową, zilustrują a może nawet opowiedzą na nowo stare historie zapisane na kliszy filmowej. Wstęp wolny.


godz. 17:00 Rejsy z Toruńskimi Flisakami, Bulwar Filadelfijski

Rejsy odbywają się w godz. 17:00-21:00. Zbiórka na Bulwarze Filadelfijskim na wysokości bramy Żeglarskiej. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć: punkt widokowy na Kępie Bazarowej, plażę przy Zamku Dybowskim, Bulwar Filadelfijski, panoramę Starego Miasta, Winnicę, Port Zimowy. Bilety: 5-20 zł w zależności od przystanku.


godz. 20:00 Teatr Historyczny - Zemsta braci zakonnych, Zamek Krzyżacki

Teatr przedstawi w sposób lekki, zabawny i ciekawy różne wydarzenia związane z Toruniem.
Wstęp biletowany wg cennika zwiedzania ruin.


godz. 20:00-23:00 Tankograd, Mag, Sun No More, Dwa Światy, ul. Ducha Św. 10/12

Po świetnym koncercie na początku roku stołeczny Tankograd wraca do Torunia. Zagrają swoją debiutancką płytę "Totalitarian". Towarzyszyć im będzie lokalny Mag oraz Sun no more z Warszawy. Bilety: 20 zł.


godz. 21:00 Caribbean Night: DJ Ortega & Jonal Adrian Escobar Paez, Cubano Club, ul. Chełmińska 12

Impreza w stylu latino. Zagra DJ Ortega, a show i animacje taneczne zaprezentuje pochodzący z Wenezueli tancerz Jonal Adrian Escobar Paez. Bilety: 10 zł.


godz. 21:00 Toruń Bass Gang: Badman Lighter!, Koniec Świata, ul. Podmurna 4

Na imprezie zagrają: Jaszczur Prjkt (live), Gorilla - Tekno Kolektyw, Bors - Toruń Bass Gang oraz DJ Resk - Toruń Bass Gang / Bad Bwoy Tune. Bilety: 10 zł.


godz. 22:30-5:30 6. Krzyżacka Nocka Autobusowa, zajezdnia autobusowa przy ul. Legionów 220

Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej zaprasza na 6 edycję Krzyżackiej Nocki Autobusowej. W tym roku zaplanowano przejazd autobusem Jelcz 120MM/1 #413 z toruńskiego MZK. Bilety: 30-40 zł. NIEDZIELA 15 września

godz. 10:00-18:00 Królowie Polscy a wolność w Toruniu!, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów, ul. Łazienna 16

Ostatnia okazja do zwiedzenia wystawy zorganizowanej w ramach II edycji międzymuzealnego projektu Miasto – Ludzie – Muzeum (Wolność) – sylwetki czterech królów polskich i ich działania na rzecz rozwoju i wolności Torunia. Bilety: sale ekspozycyjne: 12 zł normalny, 9 zł ulgowy.


godz. 10:00-18:00 Zapatrzeni w niebo. Dogonowie i ich sztuka, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, ul. Franciszkańska 9/11

Ostatnia możliwość obejrzenia wystawy poświęconej Dogonom – ludowi zamieszkującemu masyw Bandiagary w południowo-centralnej Afryce, zwanym „mistrzami drewna”, ich religii, sztuce, wiedzy kosmogonicznej i mitologii. Bilety: Sale ekspozycyjne 12 zł normalny, 9 zł ulgowy.


godz. 11:00 Wolny Jarmark Śniadaniowy, Rynek Nowomiejski

Na Jarmarku Śniadaniowym będzie można zakupić produkty naturalne, lokalne, przetworzone w sposób tradycyjny, domowy, bez sztucznych dodatków czy polepszaczy. Oprócz tego przewidziane są również ciepłe dania, które będzie można zjeść na miejscu. Organizatorzy zalecają wzięcie pojemników i toreb wielokrotnego użytku dla osób planujących większe zakupy. Wstęp wolny.


godz. 11:00-14:30 Rejs do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce, Przystań AZS, ul. Jerzego Popiełuszki

Na rejs do Wielkiej Nieszawki zapraszają Toruńscy Flisacy. Start z Przystani AZS Toruń na zachodnim skraju bulwaru w Toruniu o godz. 11:00. Powrót planowany jest 3,5 godziny później. Na miejscu uczestnicy będą mieli ok. 1,5 godziny na swobodne zwiedzanie skansenu.


godz. 11:00-18:30 Ale Kosmos!, Dom Mikołaja Kopernika, ul. Kopernika 15/17

Przegląd filmów z gatunku klasyki amerykańskiej fantastyki filmowej z lat 50. Wyświetlone zostaną trzy filmy, po których, o godz. 17:00, odbędzie się spotkanie z antropologiem kultury dr hab. Dariuszem Brzostkiem, prof. UMK, entuzjastą kina SF, autorem monografii „Literatura i nierozum. Antropologia fantastyki grozy”. Bezpłatne wejściówki otrzymać można w kasie Domu Mikołaja Kopernika.


godz. 17:00 Stare Dobre Małżeństwo, Aula UMK, ul. Gagarina 11

Dla publiczności toruńskiej zagra Stare Dobre Małżeństwo - najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce. Bilety: 60-85 zł.


godz. 17:00 Rejsy z Toruńskimi Flisakami, Bulwar Filadelfijski

Rejsy odbywają się w godz. 17:00-21:00. Zbiórka na Bulwarze Filadelfijskim na wysokości bramy Żeglarskiej. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć: punkt widokowy na Kępie Bazarowej, plażę przy Zamku Dybowskim, Bulwar Filadelfijski, panoramę Starego Miasta, Winnicę, Port Zimowy. Bilety: 5-20 zł w zależności od przystanku.


godz. 17:00-19:00 Hokej na lodzie: KH Energa Toruń vs LOTOS PKH Gdańsk, Lodowisko Tor-tor, ul. gen. Józefa Bema 23/29

W niedzielę KH Energa Toruń zainauguruje walkę o punkty w Polskiej Hokej Lidze. Bilety: 14-20 zł.


godz. 20:00 Migawki - niedzielne kino eNeRDowskie, klub NRD, ul. Browarna 6

Nowy niedzielny cykl, w którym na pewien czas uczestnicy będą mogli przenieść się w świat fikcji. W programie pokaz filmu oraz w przerwach muzyka filmowa. Wstęp wolny.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2019-12-11 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2019-12-12 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2019-12-13 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2019-12-14 18:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
Szanowny Czytelniku!

Przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych serwisów.
Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź Dalej" lub "X"), zgadzasz się na wskazane poniżej działania.


Stosowanie plików cookies i innych technologii

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies (ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu:
- Zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron
- Ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych
- Poznanie Twoich preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów
- Wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.


Administratorzy danych

Administratorem tych danych jesteśmy my, czyli Twoje-Miasto Sp. z o.o., ul. Legionów 57A 86-300 Grudziądz jak również nasi Zaufani Partnerzy z którymi współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w Polityce Prywatności.


Jak wykorzystujemy Twoje dane

W ramach świadczonych przez nas usług staramy się wyświetlać reklamy odpowiadające Twoim zainteresowaniom, które dotyczą naszych produktów oraz produktów klientów korzystających z naszych usług reklamowych (marketing bezpośredni). W tym celu wykorzystujemy informacje zapisywane w plikach cookies, które otrzymujemy podczas korzystania z naszych stron. Nasze działania podejmowane są zgodnie z obowiązującym prawem w ramach tzw. uzasadnionego interesu administratora danych, ponieważ chcemy, by wszystkie nasze usługi, w tym wyświetlane reklamy, były najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika.


Wykorzystywanie Twoich danych przez naszych partnerów

Podobne działania w celach marketingowych podejmują nasi Zaufani Partnerzy, którym udostępniamy powierzchnię reklamową na naszych stronach. Wśród Zaufanych Partnerów znajdują się dostawcy technologii reklamowej, sieci reklamowe, domy mediowe, agencje interaktywne oraz reklamodawcy.
Nasi partnerzy gromadzą i wykorzystują informacje określające Twój sposób korzystania z naszych serwisów. Dzięki temu wyświetlają reklamy najbardziej dopasowane do uzyskanych informacji oraz udostępniają je innym podmiotom wyświetlającym lub zlecającym reklamę w Internecie.
W związku z reformą prawa ochrony danych osobowych nasi partnerzy potrzebują Twojej zgody na działania, których dokonują na naszych stronach. W przypadku jej udzielenia nasi partnerzy będą mogli, w ramach uzasadnionego interesu, wykorzystać Twoje informacje także dla celów analitycznych służących ocenie skuteczności podejmowanych działań marketingowych.
Pamiętaj, że ewentualna zgoda jest Twoją dobrowolną decyzją, natomiast brak jej udzielenia może wpłynąć na Twój komfort korzystania z naszych serwisów. Reklamy nieodpowiadające zainteresowaniom użytkownika są nie tylko nieatrakcyjne, ale i drażniące dla odbiorcy.

Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X"). Udzieloną zgodę możesz w każdej chwili wycofać, co jednak nie będzie równoznaczne z tym, że korzystanie z tych informacji do czasu wycofania zgody było niezgodne z prawem.


Jakie masz prawa?

Masz pełne prawo do zgłoszenia podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane osobowe żądania dostępu do tych informacji, ich poprawiania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Pamiętaj jednak, że nie w każdym przypadku możliwe jest zrealizowanie Twoich praw w odniesieniu do informacji zapisanych w plikach cookies.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.