W walce z otyłością

fot. www.torun.pl
Po raz kolejny mieszkańcy Torunia mający problem z otyłością mogą podjąć wyzwanie i spróbować zredukować masę ciała pod opieką specjalistów: psychologa, dietetyka i trenera rekreacji ruchowej.
REKLAMA

W ramach przedsięwzięcia organizowane będą grupy wsparcia dla:

  • dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat przy wsparciu rodziców – jedna grupa 20-osobowa;
  • rodziców dzieci uczestniczących w programie, będących w wieku produkcyjnym, aktywnych zawodowo, cierpiących na otyłość lub rodziców, których dzieci nie biorą udziału w programie - jedna grupa 20-osobowa;
  • osób dorosłych w wieku produkcyjnym, aktywnych zawodowo - jedna grupa 20-osobowa.

Program kierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych aktywnych zawodowo, mieszkańców Torunia, którzy przynależą do jednej z ww. grup, a ich BMI wynosi min. 30. W celu wzięcia udziału w programie, należy złożyć w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia ul. Fałata 39 do dnia 24 maja 2021 r. formularz zgłoszeniowy podpisany przez lekarza lub pielęgniarkę POZ.

Spotkania grup (prowadzone przez psychologa/dietetyka) będą odbywały się raz w miesiącu w okresie od czerwca do listopada 2021 r. Przewidziano także indywidualne spotkania z dietetykiem oraz psychologiem, w trakcie których dokonywana  będzie analiza składu masy ciała, omawiana stosowana dieta i korygowane ewentualne błędy żywieniowe.

Dla uczestników projektu stworzona została oferta wspomagająca odchudzanie - zajęcia aktywizujące, których intensywność dostosowana będzie do możliwości danej grupy. Ćwiczenia będą odbywały się 2 razy w tygodniu. Ponadto zorganizowane zostaną grupowe warsztaty kulinarne, dzięki którym uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności, jak szybko i samodzielnie przygotować tanie i jednocześnie zdrowe posiłki z dodatkiem przypraw przyspieszających metabolizm.

Działania skierowane do osób z nadmierną masą ciała realizowane są w Toruniu systematycznie od kilku lat i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Dotychczas uczestnicy uzyskiwali spektakularne sukcesy polegające m.in. na wzroście swojej samooceny, odzyskaniu pewności siebie oraz utracie zbędnych kilogramów - 10, 15 a nawet 30 kg.

Do pobrania:

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany