VII Kongres Azjatycki wystartował

fot. www.torun.pl
W dniach 21–23 października 2020 roku po raz kolejny odbywa się w Toruniu Międzynarodowy Kongres Azjatycki. To już VII edycja jednego z najważniejszych w Europie Środkowej kongresów naukowo-biznesowych, jednak z powodu pandemii COVID-19 realizowana jest całkowicie w formie zdalnej.
REKLAMA

Od lat wydarzenie to odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Także w 2020 roku projekt jest wspierany przez toruński samorząd.

Od 2017 roku kongresowi towarzyszą specjalne panele poświęcone współpracy nauki i biznesu oraz prezentujące aspekty biznesowe państw azjatyckich. Jest to oczywiste miejsce spotkań badaczy, ekspertów, polityków, dyplomatów i przedsiębiorców. Wartością dodaną kongresu jest jego coraz większe znaczenie międzynarodowe i reputacja, co potwierdza liczba międzynarodowych gości. W tym roku w kongresie udział bierze blisko 20 przedstawicieli ambasad państw azjatyckich.

Jak co roku Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu współpracuje z organizatorami w panelach biznesowych, wymianie wiedzy i doświadczeń, w celu transferowania dobrych praktyk biznesowych i dyplomatycznych do lokalnych środowisk biznesowych.

Rezultatem Kongresu jest zbiór raportów i książek dotyczących państw azjatyckich i współpracy między Europą a Azją. Ukazują się one w renomowanej serii Biblioteka Azji i Pacyfiku Wydawnictwa Adam Marszałek. W 2017 roku na Kongresie premierę miała wyjątkowa publikacja, którą współtworzyli m.in. nasi toruńscy przedsiębiorcy, czyli kolekcja wywiadów z inwestorami, którzy odnieśli sukces w Azji, i azjatyckimi menadżerami w Europie.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany