Toruńskie kolarki ponownie najlepsze!

fot. www.torun.pl
Z sześcioma medalami z mistrzostw Polski, w jeździe dwójkami i drużynami na czas, powróciły zawodniczki Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific”.
REKLAMA

W miniony weekend w Godzieszach Wielkich nieopodal Kalisza rozegrane zostały mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami i drużynami na czas. Świetnie spisały się torunianki wywalczając sześć medali, dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.

Pierwszego dnia rozegrano jazdę dwójkami na czas. Jako pierwsze startowały juniorki. Już w tej kategorii wiekowej torunianki zanotowały bardzo dobry występ. Na drugim stopniu podium uplasowała się para Natalia Krześlak i Emilia Miller. Drugą kategorią były orliczki (zawodniczki do lat 23) oraz elita kobiet. Bardzo dobrze spisały się Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska, które zajęły II miejsce  w elicie kobiet tracąc zaledwie 5 sec do pary CCC Liv Team. Na trzecim stopniu podium w tej kategorii stanęła para Anna Sagan, Paulina Pastuszek, które swoją bardzo dobrą jazdą zapewniły sobie jednocześnie triumf  w kategorii młodzieżowej.

Drugiego dnia rozegrano jazdę drużynowa na czas. Na starcie stanęły dwie toruńskie drużyny. W orliczkach barwy TKK Pacific reprezentowały: Natalia Krześlak, Kamila Pastuszek, Emilia Miller i Maja Gondek, które wywalczyły brązowy medal. Jako ostatnie w kategorii elita kobiet wystartowały fitnesski, które broniły tytułu wywalczonego przed rokiem. Drużyna w składzie: Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Anna Sagan, Paulina Pastuszek sięgnęła po zwycięstwo, z ponad 2 minutową przewagą.  Drugie miejsce zajęła drużyna UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik a trzecie MAT Atom Deweloper Wrocław.

Warto wspomnieć, również o Karolinie Kumiędze, która reprezentowała nasz klub na szosowych Mistrzostwach Świata w Imola. Karolina startowała po raz pierwszy w kategorii Elita i po bardzo ambitnej jeździe ukończyła wyścig ze startu wspólnego na 85 miejscu.

Tekst: Leszek Szyszkowski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
18299
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany