Toruńskie akcenty na Krakowskim Przedmieściu

fot. www.torun.pl
Od 19 czerwca do 13 lipca 2020 roku na Krakowskim Przedmieściu, przy Skwerze Adama Mickiewicza można oglądać XXIII plenerową wystawę “ Najciekawsze miejsca w Polsce 2020” realizowaną w cyklu POLSKA NAJ  organizowaną przez Bogdana Wawrzyńczyka. Na wystawie pojawiają się także toruńskie akcenty.
REKLAMA

Ideą wystaw organizowanych w ramach cyklu "Podróż w kolorze. POLSKA. Najpiękniejsze Miejsca" jest odsłanianie uroków Polski przed samymi Polakami. Widzowie mogą poznawać miejsca i fakty niezawsze znane lub zapomniane. Warszawiacy będą mogli zobaczyć wybrane miejsca, które warto odwiedzić podczas wakacji w różnych częściach Polski, wśród nich małe, ciche miejscowości jak też duże miasta odkrywane od mało znanych stron (Kielce, Toruń, Radom, Puławy, Ełk, Ruciane Nida, Wegorzewo, Narewka, Ochotnica, Tylmanowa, Krynica Zdrój). Autorzy wystawy, chcą zwrócić uwagę także na muzea kryjące w sobie wiele cennych i mało znanych eksponatów.

Ekspozycje realizowane w tym cyklu cieszą się dużym powodzeniem wśród oglądających i zaskakują swoją treścią. Oglądający wielokrotnie zwracają uwagę na fakt odkrycia nowych informacji, jak też podkreślają możliwość rodzinnego spędzenia czasu.

Autorem wystawy jest Bogdan Bartłomiej Wawrzyńczyk, z zawodu pedagog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz Francuskiego Instytutu Zarządzania w Warszawie.  Autor metodologii prezentacji gmin i regionów, publikacji, wydawnictw -  w tym: "Leksykonu Powiatów Polski", "Leksykonu Mazowsza", audycji radiowych i telewizyjnych.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany