Toruński MZK znów wśród najlepszych

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu już po raz kolejny znalazł się na podium w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej 2020 organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki". MZK poprawił wynik sprzed roku i zajął drugie miejsce.  
REKLAMA

„Strefa Gospodarki” to  ogólnopolski niezależny dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej". Przeprowadzany od kilku lat ranking Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej ma na celu wyłonienie spośród 100 przedsiębiorstw oraz zakładów komunikacyjnych w Polsce tych najlepszych, mających istotny wpływ na rozwój regionów oraz poprawy jakości życia. Analizie poddane zostały zarówno kwestie techniczne, jak i finansowe. Pod uwagę brane były ponadto tzw. dane miękkie, czyli współudział przedsiębiorstwa w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości oraz udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

W 2020 roku Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uplasował się wysoko, bo na drugim miejscu. Tym samym o jedno oczko poprawił pozycję sprzed roku i sprzed dwóch lat. Pierwsze miejsce zajęły Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie. Razem z nami ex aequo na drugim miejscu znalazło się Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach.

- Jestem dumny, że w tak trudnym czasie pandemii nie tylko nie spadliśmy z podium, ale wspinamy się coraz wyżej. To dla nas wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju. Gratuluję pozostałym zwycięzcom rankingu. Wspólnie udowadniamy, że transport zbiorowy może i powinien być sprawny i ekologiczny - mówi prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. - Zapewniam, że nie osiądziemy na laurach. Realizujemy duże unijne projekty związane z rozbudową i poprawą infrastruktury, a także doposażamy tabor. W tym roku podpisaliśmy umowę na zakup kolejnych pięciu nowoczesnych tramwajów, ośmiu autobusów zasilanych olejem napędowym z silnikami spełniającymi najwyższe normy EURO 6, a niebawem podpiszemy umowę na zakup sześciu autobusów elektrycznych oraz infrastruktury do ich ładowania.

Fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
13657
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany