Toruń gotowy na święta

fot. www.torun.pl / Wojtek Szabelski
Wigilia miejska, specjalny świąteczny tramwaj czy cykl koncertów przy bożonarodzeniowej szopce na Rynku Nowomiejskim – to tylko niektóre wydarzenia, które pozwolą poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Grudzień będzie w Toruniu miesiącem pełnym świątecznych atrakcji.
REKLAMA

6 grudnia 2019 roku oficjalnie rozpoczął się sezon przedświąteczny. Tego dnia, po raz pierwszy w tym roku, na ulice wyjedzie specjalny, świąteczny tramwaj a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje imprezę plenerową na nowo otwartym lodowisku sezonowym przed CKK Jordanki. Świąteczne dekoracje pojawiły się także na ulicach toruńskiej starówki.

- Starówka z roku na rok jest coraz piękniejsza. W przyszłym roku świąteczne światełka rozbłysną także na lewobrzeżu – planujemy zaaranżować zabytkową część Podgórzaprzyznał na konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski.Co roku wymieniamy część ozdób. Wyjątkowo prezentuje się Rynek Staromiejski, a to za sprawą Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który spotyka się z dużym zainteresowań mieszkańców.

20 grudnia tradycyjnie zaplanowano Wigilię Miejską. Torunianie będą mogli spróbować świątecznych przysmaków, a dla najmłodszych przygotowano słodkie upominki. Zaplanowano także część artystyczną.

- W oprawie artystycznej Wigilii Miejskiej znalazły się m.in. pokaz świątecznej iluzji i koncerty kolęd. Zachęcamy do udziału także we wspólnym kolędowaniu. Od 22 grudnia do 5 stycznia przy szopce bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim zaplanowano cykl koncertów kolęd. 6 stycznia z kolei tradycyjnie świętować będziemy Trzech Króli. Poza świątecznym orszakiem przygotowaliśmy także specjalną wystawę bożonarodzeniowych szopek i koncert zespołu Paraliż Band. Kilka dni wcześniej, 31 grudnia pożegnamy stary rok. Impreza sylwestrowa na Rynku Staromiejskim odbędzie się w klimacie latino. Zamiast pokazu fajerwerków przygotowaliśmy dla torunian deszcz konfetti i inne niespodzianki - wylicza Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W okresie świąteczno-noworocznym inaczej będzie funkcjonować komunikacja miejska.

- Od 23 grudnia tramwaje i autobusy kursować będą zgodnie z rozkładami na dni wolne od zajęć szkolnych. 24 grudnia od godz. 5:00 do godz. 2:00 następnego dnia przejazdy komunikacją miejską w Toruniu są bezpłatne. Rozkłady dzienne będą tego dnia obowiązywać do godz. 19:00przypomina Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.W Boże Narodzenie tramwaje i autobusy będą jeździć z mniejszą intensywnością. W Sylwestra w godz. 18:00 – 4:00 następnego dnia także nie ma obowiązku kasowania biletów za przejazd.

Więcej o komunikacji miejskiej w okresie świąteczno-noworocznym tutaj.

1 stycznia 2020 roku dowiemy się także, kto otrzyma Medal Thorunium i kto w czerwcu odsłoni Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd.

- O godz. 18:00 rozpocznie się Prezydencka Gala Noworoczna. W programie koncertu znalazły się największe przeboje musicalowo-operetkowe – zaprasza prezydent Michał Zaleski.

fot. Wojtek Szabelski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany