TCAL 2.Piętro zaprasza!

fot. www.torun.pl / TCAL2Piętro
Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro po przerwie związanej z pandemią COVID-19 jest znowu otwarte. W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego, korzystając z centrum trzeba przestrzegać reguł bezpieczeństwa.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W związku z wciąż istniejącym zagrożeniem epidemicznym, korzystanie z usług TCAL 2.Piętro będzie do odwołania podlegało pewnym ograniczeniom. W celu zapewnienia wszystkim użytkownikom oraz pracownikom obiektu bezpieczeństwa, wszyscy muszą przestrzegać procedur sanitarnych pozytywnie zaopiniowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego,

Zainteresowani mogą rezerwować pomieszczenia:

  • salę kanapową – maksymalnie 5 osób w przestrzeni;
  • salę warsztatową - maksymalnie 10 osób w przestrzeni;
  • salę skrzynkową – maksymalnie 5 osób w przestrzeni;
  • salę komputerową – maksymalnie 5 osób w przestrzeni.

Chętnych do założenia organizacji pozarządowej TCAL zaprasza na bezpłatne konsultacje w siedzibie Centrum. Obejmują one porady prawne i księgowe, chronologię zakładania wybranego typu organizacji pozarządowej (np. fundacja lub stowarzyszenie) oraz środki pomocowe na rozwój własnego podmiotu. Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro wspiera nowo powstające NGO’s udostępniającym im bezpłatnie adres na cele rejestracyjne.

- Od początku tego roku z zasobów TCAL 2.Piętro skorzystało już 56 podmiotów, organizując 81 spotkań na łączny czas 338 godzin. To dobry wynik, tym bardziej, że z uwagi na stan epidemii od 12 marca 2020 r. do 7 czerwca Centrum pozostało zamknięte dla najemców i odwiedzających. Organizacje długo wyczekiwały możliwości powrotu do nas i do korzystania z zasobów na potrzeby własnych wydarzeń. Widać  z jakim optymizmem wracają do tego miejsca!wyjaśnia Marta Milde z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, operatora TCAL 2.Piętro.

Poszukujący wsparcia wolontariusze mogą skorzystać z Toruńskiej Bazy Wolontariatu, która powstała jako miejsce dla osób i instytucji zainteresowanych tematyką działalności wolontariackiej.

- Każdy zainteresowany może założyć konto na stronie www.2pietrotorun.pl/wolontariat, odpowiadające danym potrzebom, tj. konto wolontariusza lub konto organizatora. Obie strony mogą swobodnie komunikować się na platformie pozyskując kontakty do odbycia wolontariatu lub uzyskania pomocy wolontariuszy przy organizacji wydarzenia – dodaje Marta Milde

Centrum funkcjonuje w godzinach:

poniedziałek - piątek: 8:00 – 20:00.

Kontakt w sprawie konsultacji, rezerwacji sal i umów: 56 611 89 26.

fot. TCAL2Piętro

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-04 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany