Symfoniczny hołd dla Grzegorza

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
REKLAMA

13 grudnia 2019 roku, na kilka dni przed 18. rocznicą śmierci Grzegorza Ciechowskiego, jego najwięksi fani zgromadzili się w sali koncertowej CKK Jordanki. Koncert zorganizowany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną to obok koncertu specjalnego w Od Nowie jeden z najważniejszych punktów programu tegorocznych Dni Grzegorza Ciechowskiego.

- Jutro wręczymy Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia – wyróżnienie, które ustanowiono 18 lat temu, tuż po nagłej śmierci Grzegorza. Dzisiejszy koncert przypomina, że jesienią 1981 roku w Toruniu po raz pierwszy koncertował Grzegorz Ciechowski. Toruń przez nauke na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika był jego matecznikiem. Republika tworzyła klimat ówczesnego Torunia. Teraz pamiętamy o Grzegorzu nie tylko w trakcie festiwalu nazwanego Dni Grzegorza Ciechowskiego, ale także każdego dnia przechodząc obok symbolicznego obelisku na placu jego imienia, tuż obok Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordankimówił do zgromadzonych prezydent Torunia Michał Zaleski inaugurując koncert.

Wydarzenie nazwane „Ciechowski Symfonicznie” torunianie zapamiętają z oryginalnych, bardzo odważnych aranżacji autorstwa Krzysztofa Herdzina i zapadających w pamięć wykonań. Klasyki autorstwa bohatera trwającego festiwalu wykonano w wersjach popowych, rockowych i inspirowanych operą i operetką. Publika doceniła wysiłki toruńskich symfoników, towarzyszących ich instrumentalistów i gwiazd, nagradzając wszystkich artystów gromkimi brawami.

W sobotę, 14 grudnia, w programie festiwalu znalazły się m.in. projekcje filmów o Obywatelu G.C. oraz koncert specjalny w Od Nowie.

Program festiwalu tutaj.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany