Stwórz mapping na Skyway

fot. www.torun.pl / Andrzej Romański
Uniwersytet Mikołaja Kopernika organizuje warsztaty audiowizualne dla osób zainteresowanych współtworzeniem mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na festiwalu Skyway w 2022 r.
REKLAMA

"Marzysz, by Twoje dzieło zostało zaprezentowane podczas Skyway Festival? Chcesz zdobyć doświadczenie, pracując w międzynarodowym zespole młodych artystów? Zgłoś się do udziału w warsztatach "Per YUFE ad astra", organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu" - zachęcaja organizatorzy.

Oferta obejmuje uczelnie zrzeszone w konsorcjum YUFE i dotyczy studentów dowolnego roku i kierunku studiów, zainteresowanych sztuką audiowizualną. Podczas warsztatów będą mogli stworzyć zespołowo mapping 3D na budynku użyteczności publicznej. - Praca ta będzie elementem instalacji prezentowanych podczas międzynarodowego festiwal światła Bella Skyway Festival w 2022 roku w Toruniuzapowiada prof. Przemysław Nehring, Prorektor ds. Kształcenia i szef projektu YUFE na UMK.

W warsztatach przygotowanych przez Wydział Sztuk Pięknych UMK może wziąć udział 20 osób. Odbędą się one w formie stacjonarnej w Toruniu w dniach 17-20 sierpnia 2021 r. i będą prowadzone w języku angielskim. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała, zajęcia zostaną zrealizowane w formie wirtualnej.

Warunkiem udziału w konkursie jest prawidłowo wypełniony i złożony do 7 maja 2021 r. formularz zgłoszeniowy z pisemnym uzasadnieniem chęci udziału w warsztatach i opisem autorskiej koncepcji scenariusza do filmu “Per YUFE ad astra"(Przez YUFE do gwiazd). - Docenione zostaną niebanalne interpretacje hasła, prezentujące YUFE w ciekawy sposób, zwracające uwagę na różnorodność tej organizacji, której założeniem jest współpraca odległych od siebie ośrodków akademickich orbitujących wokół wspólnej idei. Hasłem "Per YUFE ad astra" kandydat powinien wskazać na potencjał tkwiący w konsorcjumwyjaśnia dr Tomasz Wlaźak z Wydziału Sztuk Pięknych UMK, który poprowadzi warsztaty.

Przedstawienie portfolio nie jest obowiązkowe, jednak udostępnienie komisji konkursowej przykładów własnej twórczości plastycznej (grafika komputerowa, animacja, film) będzie dodatkowym atutem. Oceny zgłoszeń dokona jury złożone z reprezentantów konsorcjum YUFE oraz przedstawiciela miasta Torunia. Wyniki konkursu zostaną przekazane kandydatom i kandydatkom do 31 maja (będzie wymagane potwierdzenie chęci udziału), a ogłoszenie ostatecznej listy uczestników nastąpi do 17 czerwca 2021 r.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewnią materiały i sprzęt niezbędny do udziału w warsztatach, a także nocleg i wyżywienie podczas warsztatów.


Pobierz formularz zgłoszeniowy

Link do regulaminu

Link do strony YUFE: https://yufe.eu/

Fot. Andrzej Romański

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany