Strażackie święto

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Dzisiaj, 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka oraz przypada wspomnienie ich patrona, św. Floriana. Z tej okazji w katedrze śś. Janów w Toruniu odprawiona została msza św. w intencji Straży Pożarnej.
REKLAMA

Mszy św. w toruńskiej katedrze przewodniczył bp Wiesław Śmigiel. Ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie miało charakter zamknięty. W uroczystości sakralnej udział wzięli: prezydent Torunia Michał Zaleski, marszałek województwa Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Sosnowski oraz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Specjalnie na tę okoliczność prezydent Torunia Michał Zaleski skierował także list z życzeniami dla Komendanta Wojewódzkiego oraz Strażaków Państwowej Straży Pożarnej Kujaw i Pomorza i Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straż Pożarnych RP.

Pozdrawiam Pana Komendanta i wszystkich kujawsko-pomorskich strażaków, przeżywających w Toruniu patronalne wspomnienie św. Floriana oraz Dzień Strażaka. Przyjmijcie proszę słowa uznania za wierną i oddaną służbę, którą niezwykle wysoko cenimy zarówno w Toruniu, jak i całym regionie.

Wraz z mieszkańcami Torunia widzę na co dzień Państwa trud i poświęcenie, odwagę i gotowość do podejmowania zawsze ryzykownych, ale koniecznych działań ratowniczych. Budzicie szacunek swoją postawą, w której tkwi zarówno pragnienie ratowania ludzkiego życia oraz ochrona mienia, jak i godne wypełnienie zobowiązań nałożonych na strażackie drużyny. Byliście i jesteście fonnacją niezastąpioną i zauważalną. W mieście Kopernika odczuwamy to również od samego początku trwającej epidemii, która postawiła przed środowiskiem strażackim zupełnie wyjątkowe wyzwania i z których wywiązujecie się jak zawsze wzorowo. Także dlatego Toruń Was podziwia i bardzo szanuje.


Słowa wdzięczności przesyłam Panu Komendantowi, Panu Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej dh. Zdzisławowi Dąbrowskiemu oraz podkomendnym. Życzę radosnego Dnia Strażaka! Niech Państwa strażackie powinności wspiera na co dzień niezawodny Święty Florian!

/-/ Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-17 16:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany