Starówka Mistrzów – kowalstwo zdobnicze

fot. www.torun.pl
Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejną edycję cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Bohaterem odcinka jest Andrzej Szmidt, prowadzący galerię kowalstwa zdobniczego.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2097
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W kuźni Andrzeja Schmidta powstają najróżniejsze świeczniki, pamiątkowe podkowy, zawiasy, akcesoria kominkowe, kosze na drewno, historyczna broń ręczna, a także ogrodzenia, balustrady i zawiasy. Jego prace cechuje lekkość i precyzja, a także szacunek dla tradycyjnego wzornictwa.Toruński kowal kultywuje wymierający już powoli zawód. Wyszkolił kilkunastu uczniów, jest członkiem komisji egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Bydgoszczy. W Toruniu prowadzi galerię, a w Piotrkowie Kujawskim ma swoją kuźnię. Andrzej Schmidt, który swój warsztat prowadzi od 1987 roku, wykonał m.in. czarnego blaszanego kota na dachu kamienicy przy Rynku Staromiejskim.

Do udziału w projekcie „Starówka Mistrzów” zaproszono przedsiębiorców z różnych branż: piekarzy, tatuażystów, złotników, barberów, antykwariuszy, artystów, fotografów, piernikarzy i introligatorów. Każdy z odcinków cyklu poświęcony będzie innej działalności i będzie promował rozwijanie dobrych tradycji rzemiosła, usług i gastronomii na toruńskiej starówce. To podkreślenie tego za co torunianie ich cenią: solidność, niezawodność, rzetelność i najwyższą jakość usług lub produktów.

- Chcemy w ten sposób wesprzeć marketingowo mikro i małych przedsiębiorców z zespołu staromiejskiego-usługodawców i rzemieślników, którzy prowadzą swe warsztaty i firmy na Starym Mieście od lat, a często nawet od pokoleńpodkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2097
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-25 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-27 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany