Spotkanie z kulturą Indonezji

fot. www.torun.pl / Natalia Przytarska
16 września 2019 roku w Dworze Artusa odbył się Wieczór z kulturą Indonezji. Podczas wydarzenia z ambasador Republiki Indonezji Siti Nugraha Mauludiah spotkał się zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

16 września obchodzimy w regionie Dzień Indonezji. Jest to świetna okazja, aby poznać bliżej kulturę i muzykę wyspiarskiego państwa.  

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę do Państwa przemawiać w tym pięknym mieście. Cieszę się bardzo, że dzisiaj będziemy mieli okazję podzielenia się z Państwem kawałkiem kultury Indonezjipowiedziała ambasador Republiki Indonezji Siti Nugraha Mauludiah. - Mamy zaszczyt przedstawić Państwu koncert, który zatytułowany jest „A Night across Indonesian Melody”. Będzie to tylko wycinek różnorodności, którą dysponuje indonezyjska sztuka muzyczna. Mam nadzieję, że będzie to dobry wstęp do tego, aby zachęcić Państwa do poznania bliżej naszej kultury, a może nawet odwiedzenia nas w przyszłości.

Podczas wydarzenia zabrzmiała muzyka artystów z Indonezji - wirtuoza gitary Tohpati, a także wyjątkowego chóru Sora Kabagjaan. Znaleźć można było również polski akcent – Warsaw Gamelan Group wykonał tradycyjną muzykę indonezyjską z Jawy Środkowej. Całość zwieńczył występ formacji muzyczno-tanecznej Gamelan Group.

Siti Nugraha Mauludiah jest absolwentką stosunków międzynarodowych na uniwersytecie Columbia w Nowym Yorku. Swoją karierę rozpoczęła w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Indonezji w 1991 r. Przed objęciem stanowiska Ambasadora Republiki Indonezji w Polsce (2018 r.) była Konsulem Generalnym Indonezji w Szanghaju (2016-2018).

W przyszłym roku mija 65. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Indonezją a Polską.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany