Sfilmuj Piastów

fot. www.torun.pl
„Z kamerą wśród Piastów” to tytuł konkursu filmowego, skierowanego do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół średnich z regionu. Ma on propagować wiedzę o Szlaku Piastowskim.
REKLAMA

Konkurs po raz trzeci organizuje Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (VII i VIII klasy) oraz ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników jest nagranie krótkiego filmu na jeden z tematów: „Skąd się biorą mnisi i czego nas nauczyli?” - mnisi w czasach piastowskich lub „Trudne życie żony władcy” – piastowskie damy.

Szlak Piastowski jest jednym z najstarszych szlaków kulturowych w Polsce. To trasa turystyczna o unikatowych walorach historycznych, kulturowych i edukacyjnych. Przebiegając przez województwo kujawsko-pomorskie i wielkopolskie łączy obiekty i zabytki związane z początkami państwa polskiego oraz pojawieniem się religii chrześcijańskiej na naszych ziemiach – pisze dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Marcin Drogorób.

Zgłoszeń dokonywać mogą szkoły, jednostki organizacyjne samorządów terytorialnych (np. ośrodki kultury) oraz organizacje pozarządowe. Prace należy nadsyłać do 13 listopada 2020 r. Na autorów najciekawszych filmów czekają atrakcyjne nagrody.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji konkursu są specjalistyczne warsztaty filmowe on-line oraz konsultacje merytoryczne umożliwiające poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia filmów. Warsztaty dedykowane są wszystkim uczestnikom chcącym dopracować pomysły na swoje prace konkursowe. Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać do 16 października 2020 r.

Tu znajdziesz szczegółowe informacje

Regulamin konkursu w formacie PDF

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany