Samochody w odstawkę

fot. www.torun.pl
Jak co roku miasto włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie Europejski Dzień Bez Samochodu odbywający się pod hasłem „Chodź z nami”.
REKLAMA

Główne imprezy i wydarzenia zaplanowano na sobotę 21 września 2019 r. W tym dniu Prezydent Miasta Torunia wraz z współorganizatorami zapraszają na przygotowane z tej okazji piesze wyprawy, festyn rodzinny i „drzwi otwarte” w zajezdni tramwajowej MZK oraz rowerową masę krytyczną.

Europejski Dzień Bez Samochodu rozpocznie się festynem rodzinnym o godz. 11:00, kiedy to bramy zajezdni tramwajowej MZK przy ul. Sienkiewicza otworzą się dla zwiedzających. W programie przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, prelekcje nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokazy ratownictwa medycznego, testy miejskich rowerów elektrycznych, Eko Patrol Straży Miejskiej oraz możliwość sprawdzenia swoich sił na ergometrach wioślarskich.

Zorganizowane grupy będą mogły zwiedzić izbę pamięci MZK, zaplecze techniczne zajezdni tramwajowej oraz skorzystać z darmowych przejazdów tramwajem turystycznym. W tym czasie policjanci będą znakować rowery.

Organizatorzy zapraszają też na pieszą wyprawę po przedmieściach Torunia, która odbędzie się w ramach Pieszych Wędrówek PTTK, oraz na spacer z przewodnikiem po nieznanych atrakcjach Bydgoskiego Przedmieścia.

O godzinie 17:00 z Rynku Nowomiejskiego wystartuje rowerowa masa krytyczna. Na 20 chętnych uczestników „Masy” czeka 20 rowerów nieodpłatnie udostępnionych przez Torvelo Rower Miasto Toruń.

W niedzielę 22 września każdy, kto będzie miał przy sobie ważny dowód rejestracyjny pojazdu, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych przejazdów miejskimi środkami komunikacji publicznej.

Organizatorzy: Urząd Miasta Torunia, MZK w Toruniu Sp. z o.o., PZITS Oddział Toruń

Partnerzy akcji: Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Straży Pożarnej, Straż Miejska w Toruniu, Oddział Miejski PTTK, AZS UMK, Torvelo – Rower Miasta Toruń, Stowarzyszenie Rowerowy Toruń, Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu, Fundacja Neuca SA, Teatr Afisz, Polski Klub Ekologiczny.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany