Rolniku, weź udział w loterii

fot. www.torun.pl
W ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020, który trwa do 30 listopada 2020 r., zorganizowana została loteria z ciekawymi nagrodami.
REKLAMA

Nagrodami w loterii są laptopy, tablety oraz dyski przenośne – w sumie aż 508 różnych sprzętów i gadżetów.

W akcji mogą wziąć wszystkie osoby, które spisały się poprzez interaktywną aplikację dostępną na stronie Powszechnego Spisu Rolnego - przejdź do strony. Po dokonaniu samospisu uczestnik otrzymuje unikatowy kod – należy go zarejestrować w formularzu na stronie loterii. Losowania odbędą się jeszcze dwukrotnie - 3 listopada i 23 listopada 2020 r., a ich transmisję będzie można obejrzeć na żywo na kanałach społecznościowych Głównego Urzędu Statystycznego.


Wspólna polityka gospodarcza oraz plany międzynarodowych działań na najbliższe lata w krajach Unii Europejskiej wymagają znajomości aktualnego stanu gospodarki rolnej krajów członkowskich. To jeden z powodów przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego.
Obowiązująca przez ostatnie 10 lat Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej przyczyniła się do wprowadzenia znaczących zmian w rolnictwie. Aby można wprowadzać kolejne, potrzebne są dane obrazujące problemy polskiej wsi oraz wskazujące obszary wymagające doinwestowania. W tym celu 31 lipca 2019 r. została przyjęta ustawa ustalająca termin i sposób przeprowadzenia spisu w naszym kraju. Na mocy tej ustawy Powszechny Spis Rolny stał się obowiązkowy dla wszystkich właścicieli gospodarstw, a dane zbierane przez rachmistrzów będą podlegały specjalnej ochronie. Dane zebrane podczas spisu pozwolą lepiej poznać mieszkańców wsi i odpowiedzieć m.in. na pytania dotyczące zatrudnienia w gospodarstwach  czy struktury dochodów.

Przejdź do strony Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany