Rejestracja 16 i 17-latków

fot. www.torun.pl
W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
REKLAMA

Wszyscy uprawieni nastolatkowie będą mieli automatycznie wystawione e-skierowanie do szczepienia. Z grupy 16-latków zarejestrować będą mogli się tylko ci, którzy ukończyli ten wiek w 2021 r. – reszta osób będzie musiała poczekać na skierowanie po swoich urodzinach w odstępach tygodniowych.

Przed wizytą w punkcie szczepień warto wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Podpisany musi on zostać przez opiekuna prawnego niepełnoletniej osoby. Jeśli nastolatek nie będzie miał wydrukowanego formularza ze sobą w punkcie szczepień, będzie mógł wypełnić go na miejscu – wówczas musi się pojawić na szczepieniu z opiekunem prawnym, który wyrazi zgodę na udzielenie świadczenia.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19 od niedzieli będzie dostępny na stronie gov.pl. Kliknij tutaj, aby przejść do strony z formularzem wstępnego wywiadu przesiewowego.

Wersja kwestionariusza dla osób niepełnoletnich zawiera uzupełnienie o zgodę opiekuna ustawowego na szczepienie osoby niepełnoletniej. W przypadku szczepienia osoby, która ukończyła 16 r.ż. wymagany na kwestionariuszu jest również podpis wyrażający zgodę na wykonanie szczepienia przeciw COVID-19.


Odpowiedzi na pytania z kwestionariusza pozwolą personelowi kwalifikującemu do szczepienia zdecydować, czy u danej osoby można wykonać szczepienie przeciw COVID-19. Osoba kwalifikująca w trakcie wywiadu może także zadać dodatkowe pytania. W przypadku niejasności w kwestionariuszu, należy poprosić o wyjaśnienie pracownika medycznego kwalifikującego lub realizującego szczepienie.

Obecnie tylko szczepionka Comirnaty firmy Pfizer została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 16 lat i starszych. Comirnaty zawiera cząsteczkę zwaną informacyjnym RNA (mRNA) z instrukcjami wytwarzania białka, nazywanego białkiem S, naturalnie występującego w SARS-CoV-2, wirusie wywołującym COVID-19. Szczepionka działa poprzez przygotowanie organizmu do obrony przed wirusem SARS-CoV-2.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany