28 marzec 2019

Przedszkolny przegląd "Jestem bezpieczny"

fot. www.torun.pl
3 kwietnia 2019 r. odbędzie się XVII Międzyprzedszkolny Przegląd  Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”.
REKLAMA

Po raz 17. pod patronatem  Prezydenta Miasta Torunia i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Przedszkole Miejskie nr 17 im Fryderyka Chopina i Anglojęzyczne Przedszkole Bajkowy Dworek organizuje w siedzibie WORD Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych „Jestem Bezpieczny”.

Wydarzenie odbywa się we współpracy z Wydziałem Ruchu  Drogowego i i Wydział Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Toruniu,  Strażą Miejska,  Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu, Automobilklubem, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu, oraz Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział Toruńsko - Włocławski.

W przeglądzie, który odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku o godz. 10:00 biorą udział dzieci z  Przedszkoli Miejskich nr 2, 5,  8, 10, 13, 17, Przedszkola Flisaczek, "Jacek i Agatka", Mali Giganci i Anglojęzycznego Przedszkola Bajkowy Dworek.

Przegląd to systematycznie organizowana od 2003 roku propozycja wspólnej zabawy dla dzieci, której celem jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, przedszkolu, na ulicy oraz w najbliższym otoczeniu. Dzieci 5-6 letnie uczestniczące w przeglądzie prezentują scenki, w których odgrywają sytuacje znane im z życia codziennego (np. asertywne zachowania w kontekście biernego palenia, higieniczny tryb życia, zgubienie się dziecka, niebezpieczeństwa wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym, zabawy w domu, w lesie, kontakty z nieznajomymi, itp.).

W tym roku około 160 dzieci z przedszkoli województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzyma miano „Bezpiecznego Przedszkolaka”.

Patronat medialny nad przeglądem objęła Gazeta Nowości, sponsorem wspomagającym jest VIP dystrybucja.

Fot. nadesłane

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany