Przedszkolaki zbierają elektrośmieci

fot. www.torun.pl / Joanna Pepłowska
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
REKLAMA

Akcja została zorganizowana przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia we współpracy z firmą MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko. Przedszkolaki za swoją wzorową postawę otrzymały gadżety oraz pomoce dydaktyczne. Uśmiechy i satysfakcja, które malowały się na twarzach dzieci, świadczą o tym, że była to cenna i zapadająca w pamięć lekcja, jak w praktyce należy postępować z odpadami. Warto brać z nich przykład!

Miasto Toruń jest zaangażowane w projekt Elektryczne Śmieci od października ubiegłego roku. Na terenie miasta umiejscowione są 33 czerwone pojemniki służące mieszkańcom do zbiórki elektrycznych i elektronicznych odpadów. Dzięki projektowi mogą oni w bezpieczny i wygodny sposób pozbyć się zalegających sprzętów. Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o niewielkich gabarytach - np. drukarki, laptopy, tostery, telefony, tablety czy karty pamięci. Odbiór elektrycznych śmieci powyżej 50 cm jest ustalany indywidualnie pod numerem infolinii 572 102 102.

Fot. Joanna Pepłowska

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-23 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany