Powstanie Klub Ucznia przy I LO

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
15 października 2019 roku podpisano umowę na Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Umowa podpisana z firmą Ars Jan Rodziewicz dotyczy przebudowy budynku przy ul. Zaułek Prasowy 1. Do tej pory funkcjonował tam garaż i budynek gospodarczy I LO, po zakończeniu prac ma tam powstać „Klub Ucznia”.

- To bardzo oczekiwana i ważna inwestycja dla społeczności I Liceum Ogólnokształcącego, jednej z najlepszych toruńskich szkół. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli uczniowie, a projekt powstał w oparciu o pomysł jednego z absolwentów „jedynki”wyjaśnił zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Koszt inwestycji to 994 311,68  zł brutto. Zgodnie z umową wykonawca przeprowadzi roboty budowlane przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, murarskie, posadzkowe, żelbetowe oraz wykona przesklepienia w istniejących ścianach. Zajmie się rozbiórką stropów, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, przeprowadzi remont dachu i elewacji oraz roboty wykończeniowe wraz z wywozem i utylizacją materiałów z rozbiórek.

Wykonawca przeprowadzi także szereg prac sanitarnych, w tym: wykonanie instalacji wodociągowej, instalacji kanalizacji sanitarnej, instalacji c.o., instalacji wentylacji mechanicznej, przyłącza kanalizacji sanitarnej i deszczowej, przyłącza wodociągowego i c.o. wraz z robotami towarzyszącymi.

Firma Ars Jan Rodziewicz będzie odpowiedzialna także za wykonanie instalacji elektrycznych – WLZ wraz z rozdzielnicami, gniazd wtykowych i oświetlenia podstawowego, ewakuacyjnego i dodatkowego kierunkowego, odgromowej wraz z robotami towarzyszącymi.

Roboty mają potrwać sześć miesięcy od daty podpisania umowy.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
595
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany