Powrót lalek

fot. www.torun.pl / Wojtek Szabelski
„Lalki śpiewają” - to tytuł przedstawienia, które miało premierę 15 maja 2021 r. na Scenie Szekspirowskiej Teatru Baj Pomorski. Spektakl zobaczyć można jeszcze 16, 22 i 23 maja.
REKLAMA

Losy teatralnych lalek nie należały ostatnimi czasy do najłatwiejszych. Spędziły wiele miesięcy w skrzyniach, magazynach, często w ścisku, ciągle w tym samym towarzystwie, bądź w samotności… Dlatego kiedy tylko dowiedziały się, że ich położenie może ulec zmianie, natychmiast podmalowały oko, przypudrowały noski, zrobiły rekonesans swych scenicznych kreacji i… zmotywowały aktorów do napisania scenariusza i wyreżyserowania przedstawienia, w którym odegrają niebagatelną rolę – piszą organizatorzy.

Spektakl „Lalki śpiewają” powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. To dynamiczne widowisko, przepełnione muzyką, niebanalnym humorem, wartką akcją, w którym obok siebie stają lalki pochodzące z najrozmaitszych przedstawień Teatru „Baj Pomorski”, także tych, które dawno zeszły z afisza. Pacynki, muppety, maski, marionetki, lalki stolikowe – to tylko niektóre z form lalkowych pojawiąjące się w przedstawieniu.

Przedstawienie jest okazją do obejrzenia nowego amfiteatru i jego otoczenia, które stylizowane są na szekspirowski The Globe. W ogrodzie znajdziemy postaci ze sztuk mistrza sztuki dramatycznej.

Fot. Wojtek Szabelski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany