Postaw stojak z drogowcami

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu zachęca mieszkańców i instytucje do zgłaszania do 1 czerwca propozycji lokalizacji dla stojaków rowerowych na terenie Torunia.
REKLAMA

Każdy wniosek zostanie dokładnie przeanalizowany i w przypadku spełnienia wszystkich kryteriów formalnych stojak zostanie postawiony w zaproponowanym miejscu. Aby tak się stało, lokalizacja musi spełniać następujące warunki: grunt, na którym ma zostać postawiony stojak, winien znajdować się w pasie drogowym, a zamontowanie stojaka nie powinno ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Stojaki będą mogły być także montowane przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do Gminy Miasta Toruń.

Zgłoszenia prosimy wysyłać pod adres mzd@mzd.torun.pl do dnia 1 czerwca br. w tytule wpisując "stojak rowerowy". Zgłoszenie winno zawierać informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły pozwalające na prawidłową ocenę wniosku. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być przydatny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji dla stojaka.


Stojaki montowane przez MZD pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego stojaka można przypiąć 2 rowery. Wykorzystywane są trzy modele stojaków: stylowy malowany na kolor czarny, który jest montowany na terenie Starego Miasta oraz Bydgoskiego Przedmieścia,  klasyczny ocynkowany w kształcie odwróconej litery U, montowany na pozostałym obszarze miasta i w kształcie okręgu, który mocowany jest do słupków czy znaków drogowych.

W ubiegłym roku w ramach akcji zamontowano stojaki rowerowe m.in. przy ul. Rolniczej, Krasińskiego, Słowackiego, Bema, Olsztyńskiej i Włocławskiej. Dodatkowo parkingi rowerowe powstały m.in. przy budynkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Od roku 2009 w ramach akcji zamontowano na terenie Torunia około 1600 stojaków.

Fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany