Postaw stojak z drogowcami

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
Toruńscy drogowcy zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji pod nazwą: "Postaw stojak z drogowcami". Propozycje można zgłaszać do 10 lipca br.
REKLAMA

Akcja jest organizowana od kilkunastu lat i cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Torunia. Wniosek z propozycją lokalizacji stojaka może złożyć każdy. Wszystkie zgłoszenia zostaną poddane wnikliwej ocenie. Na realizację mają szanse te, które spełnią określone warunki. Najistotniejsze jest to, aby grunt na którym ma zostać postawiony stojak, znajdował się w pasie drogowym. Konstrukcja nie powinna też ograniczać ruchu pieszego i kołowego. Jeśli wszystkie kryteria formalne będa spełnione, stojak zostanie postawiony w zaproponowanym przez wnioskodawcę miejscu do końca września br. Warto dodać, że stojaki mogą być montowane także przy obiektach użyteczności publicznej na terenach należących do Gminy Miasta Toruń.

Stojaki pozwalają na wygodne oparcie oraz bezpieczne przypięcie roweru o ramę i koło. Do każdego można przypiąć 2 rowery. W Toruniu montowane są trzy modele stojaków - stylowy, malowany na kolor czarny - na starówce i Bydgoskim Przedmieściu, a na pozostałym obszarze - klasyczne ocynkowane w kształcie odwróconej litery U. Zdarzają się też stojaki w kształcie okręgu, które są mocowane do słupków lub znaków drogowych.

Jak zgłosić swoją propozycję?

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą e-mailową na adres mzd@mzd.torun.pl wpisując w tytule wiadomości "stojak rowerowy". Zgłoszenie winno zawierać: informację o lokalizacji, pożądaną liczbę stojaków oraz wszystkie inne szczegóły, pozwalające na prawidłową ocenę wniosku. Mile widziana poglądowa mapka lokalizacji. W zgłoszeniu można podać także numer telefonu kontaktowego, który może być pomocny przy ustalaniu wraz z wnioskodawcą ostatecznej lokalizacji stojaka. Na zgłoszenia MZD czeka do 10 lipca 2020 r.


W ubiegłym roku w ramach akcji zamontowano 94 stojaki. Pojawiły się one m.in. przy ul. Owsianej, Antczaka, Turystycznej, Legionów, Podmurnej i Św. Ducha. Dodatkowo parkingi rowerowe powstały m.in. przy  SP 35 i Przedszkolu Miejskim nr 5 oraz nr 17. W sumie od roku 2009 zamontowano na terenie Torunia około 1500 stojaków.

Fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany