Ogólnopolska awaria systemów rejestracji

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
Uwaga! Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, dzisiaj (22 stycznia 2020 r.) nastąpiła awaria kilku ogólnopolskich systemów rejestracji. Z tego powodu również w Toruniu nie załatwimy spraw związanych np. z rejestracją urodzeń, zgonów czy dowodami osobistymi.
REKLAMA

Jak podaje ministerstwo, w środę od godzin porannych niedostępne są serwisy: Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl, a także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP.
W związku z tym także w Urzędzie Miasta Torunia nie ma możliwości załatwienia niektórych spraw w takich wydziałach, jak: Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Komunikacji czy Wydział Spraw Administracyjnych.

Nie zarejestrujemy dzisiaj aktu urodzenia dziecka, aktu małżeństwa czy zgonu (ani nie uzyskamy ich odpisów), nie załatwimy spraw związanych z wyrobieniem, wymianą czy odbiorem dowodu osobistego. Nie można również uzyskać zaświadczeń związanych z meldunkiem. Osoby fizyczne nie zarejestrują pojazdu w Wydziale Komunikacji.

Wymienionych spraw nie załatwimy również w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia.

W tej chwili brak informacji o czasie usunięcia awarii. Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że trwają intensywne prace nad przywróceniem funkcjonowania serwisów.

Fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany