Nowy parking w rejonie starówki

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Odwiedzając toruńską starówkę możemy skorzystać z nowych parkingów, które powstały w ostatnim czasie w jej bliskim otoczeniu. W sumie do dyspozycji mamy prawie 300 miejsc na czterech parkingach. W budowie jest kolejny – piąty parking, który pomieści 160 aut.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Pierwszy z parkingów powstał przy ul. Wały gen. Sikorskiego. Miejsca do parkowania zostały wybudowane na odcinku od ronda ZNP do ul. Gregorkiewicza. Są wykonane z płytek betonowych, a droga dojazdowa do parkingu ma nawierzchnię asfaltową. Dla zapewnienia bezpieczeństwa miejsce to zostało doświetlone. W sumie do dyspozycji kierowców jest 50 płatnych miejsc do parkowania. Inwestycja kosztowała 1,19 mln zł. Koszt objął wykonanie projektu, uzyskanie pozwoleń i wybudowanie parkingu. W ramach inwestycji powstała także kanalizacja deszczowa.

Warto wiedzieć:

Kolejny parking na 36 miejsc do parkowania powstał przy ul. Grudziądzka 53. Z kolei w pobliżu placu Zwycięstwa powstały parkingi przy ul. Grudziądzkiej 62 oraz przy ul. bp. J. Chrapka. W przypadku tej pierwszej lokalizacji kierowcy mogą skorzystać z 84 miejsc do parkowania. Jeśli chodzi o plac biskupa Chrapka, tu również powstały 83 miejsca do parkowania.

To nie koniec inwestycji parkingowych w rejonie Starówki. Niebawem zostanie oddany do użytku parking pomiędzy ulicami Dobrzyńską a ul. Gregorkiewicza, który docelowo pomieści prawie 160 aut. W ramach zadania zostanie przebudowane skrzyżowanie ul. Gregorkiewicza. Wybudowana zostanie także droga dojazdowa, zakończona placem do zawracania.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany