31 sierpień 2019

Nowi terytorialsi

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
160 ochotników złożyło przysięgę wojskową i rozpoczyna służbę w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Uroczystość odbyła się 31 sierpnia 2019 r. na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia przy ul. Okólnej w Toruniu.

Gdziekolwiek będziecie pełnić swoją służbę, zawsze będziemy z wami! W Toruniu mundur wojskowy otaczamy szacunkiem, widząc w nim rdzeń polskości i patriotyzmu. Artyleryjski Toruń jest dzisiaj z was niezmiernie dumny!powiedział obecny na uroczystości zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski.

8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej obchodzi pierwszą rocznicę swojego istnienia. We wrześniu 2018 roku wstąpili do niej pierwsi ochotnicy.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych.  WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, niepełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści.  Mile widziane są zarówno osoby aktywne społecznie, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. WOT jest miejscem dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany