Neuca z prestiżowym wyróżnieniem

Nowa centrala firmy Neuca zlokalizowana na tzw. osiedlu Jar zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” w kategorii „Nowoczesne trendy”. Celem konkursu jest promocja najciekawszy dokonań polskich budowlańców.
REKLAMA

Siedzibę Neuki przy ul. Fortecznej oddano do użytku w 2020 roku. Jest to trzeci i ostatni etap inwestycji firmy na toruńskim tzw. osiedlu Jar. Wykorzystany grunt został nabyty w 2015 roku od miasta. Czterokondygnacyjny budynek ma powierzchnięzabudowy 5127 m kw. i powierzchnię użytkową 18545,05 m kw. Projekt został stworzony przez Grupę Projektową PORT z Poznania oraz WSP Polska i Massive Design z Warszawy. Wykonawcą była firma Erbud. Architektonicznie obiekt jest bardzo nietypowy – kilka połączonych ze sobą brył tworzy kształt podobny do drona. Do współpracy przy projektowaniu zaproszono samych pracowników Neuki. Wnętrze stworzone zostało według koncepcji „Polska od gór do morza” – pomieszczenia nawiązują do miejsc w naszym kraju, a każde z czterech pięter reprezentuje inną jego część:  góry, niziny, pojezierza i krajobrazy morskie.

„Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” to ogólnopolski otwarty konkurs organizowany przez Związek Powiatów Polskich i Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa. Celem jest wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami. Przedsięwzięciu patronują m.in. Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
13657
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany