14 wrzesień 2015

Moc będzie w Toruniu

fot. www.torun.pl
18 – 20 września 2015 r. w Toruniu odbędzie się siódma edycja StarForce 2015 – zlotu fanów Gwiezdnych Wojen.
REKLAMA

Impreza potrwa w tym roku wyjątkowo aż trzy dni, a nie jak do tej pory – jeden. W piątek wieczorem w auli UMK w atomosferę sagi wprowadzi jej fanów koncert muzyki z Gwiezdnych Wojen w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcja Macieja Sztora. W piątek i niedzielę organizatorzy zapraszają także do zwiedzania wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" przy ul. Wały gen. Sikorskiego 13. Natomiast główne wydarzenia zlotu fanów Gwiezdnych Wojen rozegrają się w sobotę, 19 września. Z Rynku Nowomiejskiego o godz. 11.00  wyruszy parada, która ulicami starówki przejdzie do CSW, gdzie przez cały dzień odbywać się będą prelekcje i spotkania. Gościem specjalnym zlotu jest w tym roku Jerome Blake - brytyjski aktor, który wystąpił w kilku częściach "Gwiezdnych Wojen".  

Zlot miłośników Gwiezdnych Wojen „StarForce 2015” jest organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną i Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

PROGRAM

PIATEK  18 września

19.00 - Koncert muzyki z Gwiezdnych Wojen w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, aula UMK przy ul. Gagarina 11

Autorem kompozycji do wszystkich części jest John Williams, za ścieżkę dźwiękową do IV części otrzymał Oskara. W czasie koncertu usłyszymy między innymi Yoda’s Theme, Anakin’s Theme, Duel of the Fates, Cantina Band oraz Imperial March, ale nie zabraknie także melodii mniej popularnych. Dyrygować koncertem będzie Maciej Sztor, który znany jest z wielkiego talentu do interpretacji amerykańskiej muzyki filmowej, koncert będzie więc nie tylko gratką dla fanów SW, ale także melomanów.

SOBOTA 19 września

RYNEK NOWOMIEJSKI

 • 11.00 - rozpoczęcie parady ulicami miasta do CSW (osoby w cosplayach proszone są o przybycie 15 minut wcześniej)

KINO CENTRUM

 • 12.15 - Szaraczki Imperium, czyli mniej znane okręty Floty Imperium Galaktycznego

Prelegent: Sebatian „Thrawn” Suder
Flota Imperium Galaktycznego to nie tylko gwiezdne niszczyciele i myśliwce TIE znane z filmowej trylogii. Przyjdź, poznaj bogactwo arsenału pomagającego utrzymać ład w odległej galaktyce.

 • 13.00 - 15 lat od „Stars in Black” – czy wreszcie powstanie wersja pełnometrażowa?

Prelegent: Staszek Mąderek
Staszek Mąderek opowie o swoich wieloletnich gwiezdnych wojnach z wiatrakami, prezentując podstawowe techniki porywania się z motyką na Słońce”.

 • 14.00 - Proces tworzenia ilustracji do linii wydawniczej Edge of Empire oraz X-wing Miniature Game

Prelekcję poprowadzą Mariusz Gandzel oraz Tomek Jędruszek, rysownicy w firmie Fantasy Flight Games, wykonujący ilustracje do podręczników Edge of Empire, gry figurkowej X-wing, a także Star Wars gry karcianej. Omówią proces tworzenia ilustracji przedstawiającej pojazdy w przestrzeni kosmicznej, a także budowanie scen zawierających postacie w ruchu.

 • 15.00 - Fragmentowy konkurs wiedzy o filmach Star Wars

Prelegent: Michał Ogrodowicz

Zobacz kawałek i zgadnij! Konkurs o filmach ze świata Star Wars dla każdego. Zobacz fragment sceny i odpowiedz, skąd on pochodzi.

 • 16.00 – Spotkanie z Jackiem Drewnowskim

Jacek Drewnowski, redaktor Star Wars Komiks, opowie o tym, co czeka nas na gwiezdno-wojennym rynku komiksowym w najbliższym czasie.

 • 17.00 - Spotkanie z gościem specjalnym StarForce - JEROME BLAKE

Urodzony w 1956 roku aktor i statysta brytyjskiego pochodzenia opowie o swojej pracy w trakcie kręcenie zdjęć do filmów.

CZYTELNIA

 • 12.15 Realizm bitew kosmicznych w Star Wars i nie tylko

Prelegent: Emilia “Barrissa” Węgrzyn
Na pewno każdy fan Star Wars wie, że bitwy w kosmosie w rzeczywistości nie są tak „głośne” oraz nie ma w nich tak widowiskowych wybuchów. Jednak jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat wiarygodności napędów czy manewrów statków, to zapraszam na moją prelekcję.

 • 13.00 – Jak powstawały Gwiezdne Wojny?

Prelegent: Krystian „Smok” Śmietański
Ekscytująca podróż po kulisach powstawania Gwiezdnych Wojen.

 • 14.00 – Star Wars VII, czyli fakty i mity o nowym filmie

Prelegent: Mateusz „Bane” Osiński, Oskar “Nate” Schubert
Kolejna porcja świeżych i ociekających absurdem newsów o VII epizodzie. Nie zabraknie zdjęć prosto z planu, szczegółów dotyczących fabuły oraz długich dyskusji!

 • 15.30 – Ten stolik jest zajęty

Prelegent: Przemysław „Jok” Grzesiak
Dowiedz się, kim byli bywalcy Kantyny Mos-Eisley. Znana z czwartego epizodu Star Wars, przyciągała bardzo nietypowych bywalców. Od łowców nagród, adeptów mocy, agentów Rebelii i Imperium, kończąc na melomanach i wampirach.

 • 17.00 – Starwarsowe kalambury

Prelegent: Jan „Johan” Woźnica
Umiesz pokazać generator cienia masy? Gratuluję, ale na nic Ci się to nie przyda, bo hasła tutaj będą dużo trudniejsze. Zapraszam drużyny trzyosobowe.


Godziny otwarcia CSW dla uczestników Starforce oraz Coperniconu:

 • 18 września: godz. 14.00 – 21.00
 • 19 września: godz. 10.00 – 21.00
 • 20 września: godz. 10.00 – 14.00

CSW znajduje się w obrębie toruńskiej starówki, w zasięgu pieszym od dworca autobusowego oraz dworca PKP Toruń Miasto. Dojazd z dworca PKP Toruń Główny autobusem linii nr 22, należy wysiąść na przystanku plac Rapackiego.

Więcej na stronie zlotu


 

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany