Mastersi nie stracili formy

fot. www.torun.pl / : Julia Truszczyńska (PZLAM)
Lekkoatletyczni weterani oficjalnie zainaugurowali nowy sezon startów. Na toruńskim stadionie miejskim w dniu 27 czerwca 2020 r. rywalizowali o medale i tytuły w swoich 28. mistrzostwach kraju w wielobojach.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Były to pierwsze duże zawody polskich weteranów „lekkiej” po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Po raz ostatni mastersi, czyli lekkoatleci powyżej 35. roku życia, na bieżniach, rzutniach i skoczniach spotkali się na początku marca 2020 r. w Łodzi. Mimo przymusowej przerwy w startach zawodnicy i zawodniczki udowodnili, że nie próżnowali w czasie „kwarantanny” i znakomicie przygotowali się do kolejnego sezonu letniego.

Na szczególną uwagę zasługuje rezultat uzyskany przez olsztynianina Jerzego Jabłońskiego, który niedawno dołączył do grupy 75-latków. W jednej z konkurencji pięcioboju rzutowego, rzucie młotem, uzyskał rezultat 50,64 m, czym wyrównał rekord Europy w kategorii M75 należący od pięciu lat do Niemca Hermanna Albrechta. Poza tym w trakcie czempionatu padło wiele innych bardzo wartościowych rezultatów w tym rekordy Polski.

Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad stu uczestników. Wśród nich było też kilkoro torunian. Pięcioro z nich sięgnęło po medale. Aż dwa złote krążki zdobył prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, Wacław Krankowski, który w kategorii M65 triumfował w pięcioboju rzutowym oraz wieloboju ciężarkowym. Na najwyższym stopniu podium w kategorii M80 stanął Tomasz Osóbka, który rywalizował w pięcioboju klasycznym. Srebro w tej samej konkurencji wśród pań w kategorii K35 wywalczyła Anna Arseniuk z Górska. Trzeci w tej formie wieloboju był Edward Korolko (M75).

28. Mistrzostwom Polski Masters w Pięciobojach Rzutowych i Pięcioboju Klasycznym towarzyszyły też 5. Mistrzostwa Polski Lekarzy. Po złoty medal w pięcioboju klasycznym sięgnął Julian Pełka, który w czempionacie mastersów uplasował się na tuż za podium, na czwartej pozycji w kategorii M65.

Do rywalizacji stanęła też grupa młodszych lekkoatletów, którzy wzięli udział w przygotowanym dla nich mityngu. Swoją formę u progu sezonu sprawdzali głównie reprezentanci toruńskiego MKL-u oraz podopieczni działającej w mieście akademii lekkoatletycznej dla najmłodszych.

O kolejne medale weterani powalczą w Toruniu już niebawem. 18 lipca 2020 r. staną do walki w 17. Mistrzostwach Polski Masters w Rzutach Nietypowych. Najważniejszą imprezą sezonu dla lekkoatletów 35+ będą w tym roku jubileuszowe, 30. Mistrzostwa Polski Masters, które w dniach 22-23 sierpnia 2020 r. odbędą się w Lublinie.

inf. pras., Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters
fot.: Julia Truszczyńska (PZLAM)

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany