Marcowy Ikar z konkursem

fot. www.torun.pl
Marcowy numer Toruńskiego Informatora Kulturalno-Artystycznego „Ikar” właśnie trafił do czytelników. W związku z tym, że za miesiąc ukaże się 200. numer pisma, już teraz redakcja ogłasza konkurs literacki pod hasłem „Gdyby wyrosły mi skrzydła…”.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

- Jesteśmy przekonani, że nasi czytelnicy nie będą mieli problemu z wyobrażeniem sobie, jak wyglądałoby ich życie z lotu ptaka – mówi redaktorka prowadząca „Ikara” Magdalena Kujawa. - Zachęcamy więc do sięgania do niewyczerpanych pokładów fantazji, a potem przelania ich na papier i przesłania do nas.

O uskrzydleniu i locie można pisać w sensie dosłownym i metaforycznym, żartobliwie i całkiem poważnie. Na krótkie (do 2000 znaków ze spacjami) opowiadania rozwijające zdanie „Gdyby wyrosły mi skrzydła…” (tekst nie musi się koniecznie zaczynać w tej sposób) redakcja czeka do 23 marca pod adresem: m.kujawa@um.torun.pl. Pracę można też nadesłać pocztą (23.03. to ostateczny termin, kiedy musi dotrzeć do redakcji) na adres:

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar”
Urząd Miasta Torunia
Wały gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

Na autorów pięciu najciekawszych tekstów czeka nagroda w postaci toruńskiej edycji gry Monopoly. Nagrodzone opowiadania zostaną przez nas opublikowane w kolejnych numerach pisma.

Uwaga! Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na publikację nadesłanego tekstu oraz podanie do wiadomości imienia i nazwiska autora.

REGULAMIN KONKURSU

Oprócz konkursu w marcowym numerze „Ikara” znajdują się zapowiedzi festiwali: Alternatywnych Spotkań Teatralnych „Klamra”, CoCArt Music Festival, Afryka Reggae Festiwalu oraz Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie. Zapraszamy również do toruńskich teatrów, które przygotowują nowe spektakle. Gościem numeru jest pochodzący z Torunia jeden z najlepszych polskich perkusistów Maciej Gołyźniak.

Marcowy „Ikar” do pobrania

Toruński Informator Kulturalno-Artystyczny „Ikar” to bezpłatny miesięcznik wydawany przez Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia od września 2003 r. Ukazuje się w nakładzie 3000 egzemplarzy.

Dociera do odbiorców za pośrednictwem wszystkich toruńskich instytucji kultury, Ośrodka Informacji Turystycznej oraz często odwiedzanych klubów i restauracji.

Pismo podzielone jest na dwie części. W jednej znajdują się szersze zapowiedzi ważniejszych wydarzeń, artykuły dotyczące miasta oraz wywiady z ciekawymi twórcami. Drugą część stanowi kalendarium, w którym przedstawione są propozycje poszczególnych instytucji na cały miesiąc. Na końcu pisma znajduje się chronologiczny wybór wydarzeń. Dzięki niemu czytelnicy mogą w łatwy sposób dowiedzieć się, jakie imprezy odbywają się danego dnia.

Poprzez nasze wydawnictwo promujemy także rodzimych artystów, którzy projektują okładki i umieszczają w miesięczniku swoje rysunki. Dzięki temu sprawujemy nad nimi szczególny mecenat. O tym, że pismo cieszy się ogromną popularnością świadczy fakt, iż cały nakład rozchodzi się w ciągu pierwszych kilku dni od ukazania.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany