Koncert Fundacji Platon

fot. www.torun.pl
1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
REKLAMA

Fundacja Platon powstała w lipcu 2005 roku. Jej głównym celem jest pomoc młodym ludziom w poszerzaniu zainteresowań, zdobywania wiedzy i rozwijania swoich pasji.

Coroczny koncert to okazja, aby podziękować za dotychczasowe wsparcie. Od 2009 roku fundacja jest organizatorem cyklicznych imprez interdyscyplinarnych, z pogranicza sztuki i nauki – Instytut B61, od 10 lat fundacja organizuje Festiwal LULU, którego dyrektorem artystycznym jest Mariusz Lubomski.

W kwietniu 2020 r., z inicjatywy zaprzyjaźnionych lekarzy z lecznicy Citomed, Fundacja Platon zorganizowała akcję pn. Tablet dla ucznia. Dzięki zbiórce udało się zakupić 28 tabletów, które trafiły do najbardziej potrzebujących toruńskich szkół.

Coroczny koncert fundacji odbędzie się 1 października o godz. 19:00 w Dworze Artusa. Wydarzenie uświetni zespół KROKE. Więcej informacji o koncercie i zakupie biletów na stronie wydarzenia na Facebooku - aby przejść do strony kliknij tutaj.

KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.

- Klezmerzy przede wszystkim improwizowali. Improwizacja w muzyce KROKE pojawia się od początku i jest do dziś jej najważniejszym elementem. Nasza improwizacja to pewnego rodzaju portal, przez który światy naszych dusz wędrują prosto do tych, którzy chcą te światy poznawaćwyjaśniają muzycy.

XVI koncert Fundacji Platon został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
13657
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany