Kolejne sukcesy kolarek

fot. www.torun.pl / TKK Pacific
W Pruszkowie w dniach 16-18 października 2020 r. rozegrane zostały Torowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich dla juniorów oraz Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (zawodnicy od kategorii junior młodszy aż do kategorii młodzieżowiec). Trzydniowe zawody stanowiły ostatnie przetarcie przed torowymi Mistrzostwami Polski w kategorii Elita, które odbywają się w dniach 20-23 października 2020 r.
REKLAMA

Pierwszego dnia zawodniczki w składzie Karolina Kumięga, Anna Sagan, Natalia Krześlak i Paulina Pastuszek były najlepsze w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Zdobyły srebro w sprincie olimpijskim (Anna Sagan, Karolina Kumięga i Patrycja Lorkowska) oraz zajęły pierwsze cztery miejsca w wyścigu eliminacyjnym, który wygrała Karolina Kumięga przed Patrycją Lorkowską, Anną Sagan i Pauliną Pastuszek (wszystkie TKK Pacific Toruń).

Drugiego dnia zmagań na pruszkowskim weolodromie zaczęły się od wyścigu na 2000 m. Najlepsza okazała się Natalia Krześlak, która z czasem 2 min i 33 s została Mistrzynią Polski juniorek. Tego dnia rozegrano jeszcze wyścig Scratch, gdzie po raz kolejny torunianki zajęły pierwsze cztery miejsca na podium (tryumfowała Karolina Kumięga przed Pauliną Pastuszek, Anią Sagan i Patrycją Lorkowską). Ostatnie wyścigi, w których uczestniczyły fitnesski, to wyścig punktowy juniorek, gdzie Natalia Krześlak zajęła 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej, oraz wyścig punktowy zawodniczek poniżej 23 lat, w którym to Patrycja Lorkowska wywalczyła 1. miejsce.

Tekst: Leszek Szyszkowski
Fot. TKK Pacific
 

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany