Kanalizacja na Płaskiej

fot. www.torun.pl
Trwa drugi etap przebudowy ulicy Płaskiej. Inwestycja obejmuje odcinek 980 metrów i potrwa do maja 2020 roku. Jej realizacja jest finansowana ze środków gminy.
REKLAMA
Przebudowa ulicy Płaskiej została podzielona na etapy. W 2016 roku wykonano odcinek od wjazdu do Energotermu do skrzyżowania z ul. Twardą.  Jezdnia z trylinki ustąpiła miejsca nawierzchni z mieszanki asfaltowej.  W ramach inwestycji wykonano nowy chodnik i zjazdy do posesji, a także także kanalizacje sanitarna i deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Na początkowym odcinku ul. Płaskiej, z uwagi na planowaną rozbudowę układu drogowego Płaska-Równinna-Morwowa, od ul. Równinnej do wjazdu do firmy Energoterm wykonano nakładkę bitumiczną, aby poprawić  komfort jazdy i  odprowadzanie wód deszczowych.

Drugi etap prac, który jest obecnie realizowany, obejmuje odcinek od ul. Twardej w kierunku ul. Szymańskiego. Na całym odcinku zostanie wykonana jezdnia bitumiczna, a dla pieszych powstanie chodnik z kostki betonowej. W ramach inwestycji zostanie zamontowane oświetlenie, powstaną także kanalizacje sanitarna i deszczowa oraz sieci wodociągowe.

Na czas prowadzonych prac ulica Płaska na odcinku od ul. Twardej w kierunku ul. Szymańskiego została wyłączona z ruchu. Obecnie na skrzyżowaniu ulic Płaskiej i Twardej, gdzie docelowo powstanie rondo, budowane są kanalizacje deszczowa i sanitarna.

Koszt inwestycji wynosi 8 286 773,27 zł.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany