22 październik 2020

Jak jechać aleją Jana Pawła II

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
Do soboty 24 października 2020 r. będą obowiązywały wprowadzone w miniony poniedziałek zmiany w organizacji ruchu w alei św. Jana Pawła II. Drogowcy układają tam ostatnią warstwę masy bitumicznej
REKLAMA
.  

W centrum Torunia realizowany jest projekt "Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z budową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu – BiT City II". Na placu Rapackiego powstaje m.in. węzeł integrujący środki komunikacji miejskiej, a na pl. Niepodległości - rondo. Łączny koszt projektu to ponad 72 mln zł, w tym ponad 36 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W związku z prowadzonymi pracami na bieżąco wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu, tak by przejazd przez plac Rapackiego i jego rejon odbywał się możliwie płynnie. Obecnie w alei św. Jana Pawła II, na odcinku od pl. Niepodległości do mostu im. gen. J. Piłsudskiego, ruch w obydwie strony odbywa się dwukierunkowo jezdnią zachodnią, tj. od strony Bydgoskiego Przedmieścia.

Przystanek autobusowy w kierunku za most znajduje się w dotychczasowej lokalizacji, natomiast przystanek w kierunku alei Solidarności został przeniesiony na nowy peron tramwajowo-autobusowy przy pl. Rapackiego (pośrodku jezdni).

Dodatkowo obowiązuje zakaz skrętu w lewo z ul. Chopina oraz zakaz wjazdu i wyjazdu z ul. Kopernika. Skręt z ul. Chopina na most jest możliwy.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany