Inwestycje przy ul. Fortecznej [VIDEO]

fot. www.torun.pl
Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich  na terenie tzw. Jaru. Wzdłuż ulicy Fortecznej inwestycje prowadzone są na 20 działkach.
REKLAMA

Tzw. Jar to teren po byłej jednostce Armii Radzieckiej, między ulicami Grudziądzką, Polną i Ugory oraz północną granicą Torunia. Ma 417 hektarów. 57 hektarów przewidziano w nim pod przemysł i usługi. To obszar wzdłuż ulicy Fortecznej. Znajduje się tam  ponad 20 działek na których prowadzone są inwestycje.

Teren wzdłuż drogi krajowej nr 91 okazał się bardzo atrakcyjny dla inwestorów. Wszystkie działki znalazły nabywców. Część inwestorów już przeniosła swoją działalność w to miejsce, część jest w trakcie budowy, a niektóre tereny dopiero czekają na zagospodarowanie.

Przy ul Fortecznej stoi już obiekt firmy Fart Produkt, która produkuje bramy i rolety. Rozbudowała się siedziba firmy Altom, czyli fabryki okien. Pracuje również pełną parą centrum dystrybucyjne Grupy Neuca, podobnie jak zakłady firmy PRT Baza zajmujące się m.in. wytwarzaniem słupów dla telekomunikacji.

W tej części miasta można także korzystać z usług firmy Abler, która zajmuje się m.in. podłogami, drzwiami, frontami i płytami meblowymi. Przy ulicy Fortecznej powstaje także nowy obiekt toruńskiej szkoły Butterfly School. Szkoła ma mieć 3 tysiące m², powstaną także  boiska, parking i plac zabaw. Tuż obok powstają też hale i magazyny do wynajęcia Empresa Park. To 14 modułów magazynowo-biurowych od 120 do 200 m² powierzchni magazynowej. W sąsiedztwie powstaje także ośrodek kształcenia kierowców autoSTER i  hale firmy LVS działającej w branży elektrycznej.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
16896
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany