II tura wyborów - głosowanie korespondencyjne

fot. www.torun.pl
Przed nami druga tura wyborów na prezydenta RP. Osoby zamierzające głosować korespondencyjnie muszą pamiętać o załatwieniu w terminie wszystkich formalności. Wyjątkiem są ci, którzy korespondencyjnie głosowali już w pierwszej turze.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Głosowanie korespondencyjne dla osób które głosowały w ten sposób w I turze

Osoby, które w pierwszej turze zgłosiły zamiar głosowania korespondencyjnego nie muszą zgłaszać ponownie tego zamiaru przed II turą. Ich zgłoszenia są aktualne także w głosowaniu 12 lipca. Oznacza to, że pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu zamiaru głosowania korespondencyjnego dokonanym przed pierwszym głosowaniem.

Głosowanie korespondencyjne dla osób które nie głosowały w ten sposób w I turze

Osoby, które w pierwszej turze nie głosowały korespondencyjnie, a chciałyby skorzystać z tej formy głosowania w drugiej turze muszą wypełnić formularz zgłoszenia (dostępny poniżej)
Termin na zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego w ponownym głosowaniu upływa 30 czerwca 2020 r.

Głosowanie korespondencyjne dla osób w kwarantannie

Wyborca, który w dniu ponownego głosowania będzie podlegał obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do 7 lipca 2020 r. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie, może zgłosić ten zamiar najpóźniej do 10 lipca 2020 r.

Fakt przebywania na obowiązkowej kwarantannie lub w izolacji urząd potwierdza u Państwowego Inspektora Sanitarnego - każdorazowo po otrzymaniu wniosku w sprawie głosowania korespondencyjnego, w ramach weryfikacji uprawnienia do złożenia wniosku.

Osoby podlegające obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych składają wniosek na formularzu zamiaru głosowania korespondencyjnego poprzez osoby trzecie.

Miejsce składania wniosków:

  • Wydział Spraw Administracyjnych UMT, ul. Batorego 38/40 w godzinach 7.30-17.00
  • Punkt Informacyjny UMT, Wały gen. Sikorskiego 8

UWAGA!

W przypadku załatwiania sprawy w Wydziale Spraw Administracyjnych obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu wizyty: tel. 56 611 83 52, 56 611 83 58 lub e-mail: wsa@um.torun.pl. Do PIUM-ów można przyjść bez rezerwacji.

Istnieje także możliwość telefonicznego zgłoszenia chęci głosowania korespondencyjnego przez osoby podlegające obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Takie zgłoszenia także podlegają wnikliwej weryfikacji. Osoby chcące skorzystać z tej formy mogą dzwonić do Wydziału Spraw Administracyjnych, tel. 56 611 83 59.

Link do formularza

Szczegółowe informacje 

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany