Historyczny Rajd Rowerowy

fot. www.torun.pl / Stowarzyszenie GoSport!
„Śladami II wojny światowej w Toruniu" przejechali w sobotę 14 września 2019 r. uczestnicy Historycznego Rajdu Rowerowego. Trasa wycieczki liczyła ok. 10 km i obejmowała m.in. miejsca związane z dziejami miasta w okresie okupacji hitlerowskiej.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Impreza była skierowana do całych rodzin. Jej celem było zwrócenie uwagi na miejsca, które otaczają nas na co dzień, a nie zawsze zdajemy sobie sprawy z ich turystycznych i historycznych walorów. Rajd prowadzony był przez przewodnika Pawła Bukowskiego, który podczas przejazdu opowiadał ciekawostki związane z mijaną okolicą.

Rajd rozpoczął się na punkcie widokowym przy wjeździe na nowy most na pl. Ignacego Daszyńskiego, rowerzyści odwiedzili schron Amunicyjny M-2, poznali nieznaną historię ul. Targowej, zwiedzili Muzeum Artylerii na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, zatrzymali się na placu Pokoju Toruńskiego, zwiedzili Szczelinę Przeciwlotniczą „Bunkier Wisła”, gdzie przeżyli symulację bombardowania, a na koniec odwiedzili Fort IV, w którym zjedli pożywną porcję wojskowej grochówki. Przejazd odbył się z zabezpieczeniem służb - policji, straży miejskiej i ratowników medycznych. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników.

Wydarzenie było bezpłatne, organizowało je Stowarzyszenie GoSport!, a dofinansowane zostało ze środków Gminy Miasta Toruń.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany