Grudziądzka na finiszu

fot. www.torun.pl
Rozbudowa ulicy Grudziądzkiej w Toruniu zbliża się ku końcowi. W przyszłym tygodniu do ruchu zostanie oddana druga jezdnia. To bardzo ważna inwestycja z punktu widzenia kierowców, dwa skrzyżowania zostały przebudowane na bezpieczne rondo turbinowe.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Przebudowa ulicy Grudziądzkiej jest realizowana od ul. Polnej w kierunku północnym, na odcinku o  długości około 400 m. Obecnie kierowcy jadący ul. Grudziądzką w kierunku Gdańska i z powrotem poruszają się przebudowaną jezdnią wschodnią. Od najbliższego wtorku (28 lipca) do ruchu zostanie udostępniona obecnie zamknięta jezdnia zachodnia. Nie oznacza to jednak całkowitego zakończenia prac.

- Wykonawca będzie realizował prace wykończeniowe. Malowane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Będą prowadzone prace zieleniarskie, obejmujące nasadzenia krzewów i trawy- wylicza Rafała Wiewiórski, dyrektor MZD.

W czasie tych prac mogą wystąpić miejscowe przewężenia.

- Ma to związek z likwidacją tymczasowych przejazdów i prac, jakie będą realizowane w obrębie przejazdu kolejowego - dodaje dyrektor Wiewiórski.

Warto dodać, że w ramach zadania przebudowane zostało skrzyżowanie „nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej. Do niedawna były to dwa skrzyżowania, które zostały zastąpione jednym rondem turbinowym.

Umowny termin zakończenia zadania to wrzesień 2020 roku. Jego koszt to niecałe 7 milionów złotych.

Warto wiedzieć:

Pierwsze rondo turbinowe powstało na placu Chrapka. Potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego takiego skrzyżowania nie przecinają się. Kierowca musi więc dokonać wyboru odpowiedniego pasa ruchu przed wjazdem na rondo. Jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas jazdy na samym rondzie  nie ma możliwości zmiany pasa z zewnętrznego na wewnętrzny i odwrotnie. Uniemożliwiają to zamontowane separatory. Pojazdy poruszające się po rondzie turbinowym są bezkolizyjnie kierowane do odpowiedniego wylotu.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2685
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany