Gdańska z wpustami deszczowymi

fot. www.torun.pl / Miejski Zarząd Dróg
Trwa przebudowa ulicy Gdańskiej. Dzięki sprzyjającej pogodzie zaawansowanie prac osiągnęło już 40%, choć zgodnie z umownym terminem zakończenie prac przypada dopiero na lipiec.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Prace są realizowane na odcinku od ul. Jarocińskiej do Szosy Lubickiej i do ul. Słupskiej. Zakres zadania jest bardzo szeroki. Na przebudowywanym odcinku zostanie wykonana nowa asfaltowa jezdnia, powstanie chodnik i miejsca do parkowania. W ramach inwestycji zostaną wykonane zjazdy do posesji, urządzona będzie zieleń i zamontowane oświetlenie. Obecnie wykonywane są wpusty kanalizacji deszczowej, usuwane są kolizje z infrastrukturą podziemną, ustawiane są krawężniki i obrzeża przyszłej jezdni. Wykonywana jest nawierzchnia chodników, miejsc parkingowych oraz zjazdów indywidualnych. Na odcinku od ul. Słupskiej do ul. Gdańskiej ustawiono już fundamenty pod lampy oświetlenia drogowego. 

Przebudowa ulicy Gdańskiej jest realizowana w ramach Programu Budowy Dróg Lokalnych na lata 2020-2023. Zakończenie prac, zgodnie z umową, przypada na koniec lipca tego roku. Inwestycja kosztuje 2,7 mln zł, z czego 386 tys. kosztują prace wykonywane przez Toruńskie Wodociągi.

Ulica Gdańska w przebudowie, fot. Miejski Zarząd Dróg 

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany