Gala 30-lecia Mastersów

fot. www.torun.pl / Lech Kamiński
Sport łączy pokolenia – to od 30 lat udowadnia Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, który 22 lutego 2020 r. obchodził swój jubileusz.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Jubileuszową galę z okazji 30-lecia Związku poprzedziły zawody w Arenie Toruń. Oprócz 29.  Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, odbyły się również krajowe czempionaty dziennikarzy i lekarzy. Wyjątkowość jubileuszu podkreśliła rekordowa ilość zawodniczek i zawodników -  łącznie do mistrzostw zgłosiło się aż 521 startujących.

Galę rozpoczął występ artystyczny Sylwii Kwasiborskiej, której akompaniamentował Witold Puciński. Następnie gości przywitał oraz wprowadził w historię Związku prezes Wacław Krankowski.                           

 - Za cztery dni mienie 30 lat, od kiedy w Toruniu zarejestrowaliśmy stowarzyszenie Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki. Mastersami jesteśmy zaledwie od dwóch lat. Organizacja powstawała w bólach, jednak z sentymentem patrzymy na tamte lata. Cieszymy się, że możemy obchodzić tę okrągłą rocznicę w Toruniu, ponieważ to tutaj rozpoczęliśmy naszą działalność, tutaj jest nasza siedziba oraz stąd pochodzi najwięcej działaczy, którzy kierują i organizują życie naszego związku. To także w Toruniu odbyły się w 2019 roku Mistrzostwa Świata, które sportowcy i władze światowej oraz europejskiej lekkiej atletyki Masters uważają za najlepiej zorganizowanewspomniał prezes Związku Lekkiej Atletyki Masters, Wacław Krankowski.

Prezes zarządu następnie wyróżnił zasłużonych sportowców złotymi, srebrnymi i brązowymi odznakami honorowymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. Medalem 30-lecia PZLAM uhonorowani zostali natomiast przedstawiciele miasta: prezydent Torunia Michał Zaleski, jego zastępca Zbigniew Fiderewicz oraz dyrektor Wydział Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska.

- Dziękuję za to piękne wyróżnienie. Jestem dumny z tego, że tak wysoko oceniacie Państwo organizację wydarzeń sportowych w Toruniu - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Ze swojej strony gratuluję natomiast zawodnikom i zawodniczkom woli uprawiania lekkiej atletyki na światowym poziomie. Mam nadzieję, że jej nigdy nie zabraknie!                                                                                    
                                   
Część oficjalną zamknęły wyróżniania Prezydenta Miasta Torunia dla osób zasłużonych dla Związku:
  • Wacława Krankowskiego – prezesa PZLAM, czynnego działacza i sportowca,
  • Elżbiety Ryczek – wieloletniej działaczki sportowej, od 2007 roku sekretarza zarządu Polskiego Związku Masters,
  • Gabriela Mańkowskiego - jednego z pomysłodawców, współzałożycieli i pierwszego prezesa w latach 1990–1998,
  • Juliana Pełki – multimedalisty, prezesa w latach 1998–2002, a następnie wiceprezesa od 2002 roku do chwili obecnej.
Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany