Dziennikarze w Ogrodzie Muzyków

fot. www.torun.pl / Wojtek Szabelski
Dziennikarze zajmujący się ekologią odwiedzili Toruń w ramach wyjazdu studyjnego zapoznającego z projektami wspieranymi przez NFOŚiGW.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Siódmy wyjazd studyjny dla dziennikarzy ekologicznych odbywa się w dniach 18-19 września 2019 r. Temat wyjazdu - „Ekologia wiedzy i dobrych praktyk. Projekty wspierane przez NFOŚiGW”. Jego organizatorem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach wyjazdu dziennikarze w dniu 18 września 2019 roku odwiedzili Toruń, by poznać projekty, jakie są tu realizowane przy użyciu środków z NFOŚiGW.

- Ten wyjazd jest nakierowany głównie na działania związane z ochroną ziemi, a zwłaszcza z gospodarką odpadową. Chcemy pokazać, jak powinna wyglądać racjonalna gospodarka odpadami, ale też jakie działania należy podejmować w kierunku zazieleniania polskich miast, a także w sferze ekologicznejwyjaśnił Sławomir Kmiecik, dyrektor Departamentu promocji i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW.

W siedzibie WFOŚiGW przy ul. Fredry dziennikarze spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim oraz Jolantą Swinarską p.o. dyrektora Wydziały Środowiska i Zieleni i Sławomirem Wiśniewskim p.o. dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia. Zapoznali oni gości z projektami, jakie przy wsparciu NFOŚiGW są realizowane w naszym mieście m.in. w Parku Tysiąclecia, na tzw. osiedlu Jar, w Parku Glazja.

- Toruń aktywnie zabiega o środki Unii Europejskiej, które są w dyspozycji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozwalają one rewitalizować tereny zielone w naszym mieście powiedział prezydent Michał Zaleski.

Po rozmowie na temat zieleni i ekologii w Toruniu dziennikarze udali się do pobliskiego Ogrodu Muzyków, który powstał właśnie dzięki wsparciu NFOŚiGW.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany