Dino w Toruniu

fot. www.torun.pl
Kolejny inwestor pojawi się w Toruniu. Grupa Dino wygrała we wtorek 3 grudnia 2019 r. przetarg na miejską, blisko 30-arową działkę na toruńskim lewobrzeżu. Według planów firma zamierza w tym miejscu zbudować supermarket o powierzchni ok. 600 m kw.
REKLAMA

Z inwestorem od kilku miesięcy współpracowało Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Rozmowy zaowocowały przystąpieniem firmy do przetargu organizowanego przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami UM i kupnem kompleksu 6 działek o powierzchni 0,29 ha u zbiegu ulic Gen. Andersa i Okólnej. Teren, przeznaczony pod usługi komercyjne,  jest niezabudowany i niezagospodarowany. W sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa jedno- i wielorodzinna. Dojazd do działek poprowadzono od ul. Okólnej. W sąsiadujących ulicach znajdują się sieci: energetyczna, kanalizacyjna, sanitarna i wodociągowa.

Dino Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci supermarketów w Polsce. Posiada ponad 1000 placówek zlokalizowanych w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, śląskim, mazowieckim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, małopolskim i pomorskim. Dzięki dopracowanej sieci logistycznej 5 tysięcy produktów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych trafia na czas do wszystkich marketów. Dino Polska SA po trzecim kwartale 2019 r. notuje ponad 30-proc. wzrost sprzedaży i planuje dalszą ekspansją sieci marketów. Przychody ze sprzedaży polskiej sieci marketów spożywczych Dino Polska SA wyniosły 5,5 mld zł, przy wzroście sprzedaży w istniejących sklepach (LfL) o 11,4%. Dino Polska S.A. została tez uznana przez dostawców za najlepszą sieć handlową w kategorii „Supermarkety” w ramach 11. edycji badania „Retailer of the Year”.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany