Chiński Nowy Rok

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
W sobotę 25 stycznia 2020 r. Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na świętowanie Nowego Roku Chińskiego, którego symbolem będzie teraz szczur.
REKLAMA
Harmonogram wydarzenia:
  • godz. 18:00 – Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego – wystąpienie podróżniczki Aleksandry Świstow „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”. Historie z życia Polski w jednym z największych miast Chin i z podróży po Państwie Środka. Opowieści o walkach świerszczy, podrabianym jedzeniu, układaniu się z duchami, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli.
  • godz. 19:20 – dziedziniec Ratusza Staromiejskiego pokaz tańca ognia nawiązujący do tradycji Chińskiego Nowego Roku w wykonaniu Grupy Cyrkowa. Rozdanie ciasteczek z wróżbą.

Według mitologii chińskiej Szczur jest jednym z najsympatyczniejszych symboli zodiaku. To pierwszy znak zodiaku w cyklu chińskiej astrologii, co w naturalny sposób czyni go osobowością obdarzoną silnymi cechami przywódczymi. Bez problemu i większego wysiłku przejmuje inicjatywę w swoim otoczeniu. Ludzie urodzeni pod znakiem Szczura są obdarzeni niezwykłym urokiem osobistym, który nader często wykorzystują. Odznaczają się elegancją i obyciem towarzyskim. W kontaktach międzyludzkich są niezwykle mili i elokwentni. Dbają o swoje zasoby finansowe co prowadzi często do skąpstwa. Niezwykły krytycyzm w stosunku do otoczenia sprawia iż bywają często negatywnie postrzegani. Cechuje ich malkontenctwo oraz skłonność do narzekania. Z natury Szczur wyróżnia się realizmem i trzeźwym spojrzeniem na świat. Jest pracowity i inteligentny.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany