Bohaterski czyn hokeisty

fot. www.torun.pl / Wydział Sportu i Rekreacji UMT
19 czerwca 2020 r. na Bydgoskim Przedmieściu doszło do pożaru jednego z mieszkań w kamienicy przy ul. Słowackiego. Z płonącego budynku nieprzytomnego sąsiada wyciągnął Bartosz Żywiczka - reprezentant Polski, zawodnik KS Pomorzanin Toruń.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Niepokojącą sytuację w mieszkaniu sąsiada Żywiczka zauważył przez wdzierający się przez okna biały dym oraz woń spalenizny. Zawodnik Pomorzanina natychmiast ruszył z pomocą, początkowo gasząc pożar wiadrami wody donoszonymi przez sąsiadów, a następnie wyciągając nieprzytomnego mężczyznę z mieszkania.

- Kiedy udało się ugasić płomienie, zauważyłem, że na podłodze leży sąsiad. Próbowałem go ocucić, ale był wyraźnie zamroczony. Wyciągnąłem go za nogi na korytarz. Czułem, jak mnie przydusza, dlatego poprosiłem sąsiadów o pomoc w przetransportowaniu rannego na dół kamienicyrelacjonował Onetowi Sport Bartosz Żywiczka.

Od tego momentu akcję ratowniczą przejęły straż pożarna oraz pogotowanie ratunkowe. Mężczyznę udało się uratować, a sam bohater po kilku dniach również doszedł do siebie.

Obywatelską postawę oraz odwagę toruńskiego laskarza docenił prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Gratuluję Panu bohaterskiego zachowania, które wskazuje na Pana wysokie walory osobowościowe oraz szlachetne cechy charakteru. Okazał je Pan człowiekowi w potrzebie i uratował mu Pan życie. W ten sposób wzmocnił Pan przekonanie wszystkich torunian, że zawsze mogą liczyć na pomoc nie tylko ze strony profesjonalnych służb ratunkowych, ale także osób ze swojego sąsiedzkiego otoczenia. Serdecznie za to Panu dziękuję - czytamy w liście przekazanym dla zawodnika.

Oprócz listu z podziękowaniami od władz miasta Żywiczka otrzymał również okolicznościowy upominek. Laskarza za wzorową postawę nagrodził także Polski Związek Hokeja na Trawie.

Bartosz Żywiczka jest reprezentantem Polski, zawodnikiem KS Pomorzanin Toruń oraz asystentem trenera kadry w hokeju na trawie. W tym sezonie razem ze swoją drużyną zawodnik wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Fot. Wydział Sportu i Rekreacji UMT

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-04 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany