Bezpieczniej na ul. Rydygiera

fot. www.torun.pl
Przy ulicy Rydygiera powstało aktywne przejście dla pieszych, którego znaki i elementy świetlne mają ostrzegać kierowców o znajdujących się w tym miejscu pasach. Dodatkową ochronę pieszego stanowi system antypoślizgowy i azyl, który powstał w ramach poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu.
REKLAMA

Przejście przy ul. Rydygiera to kolejne miejsce w Toruniu, gdzie podjęte zostały działania, które chronią tych najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo uczestników ruchu, czyli pieszych i rowerzystów.   

Na przejściu zostały zamontowane aktywne elementy świetlne (punktowe elementy świetlne oraz aktywne znaki D-6), które działają w momencie pojawienia się pieszego przy przejściu. Całość została podłączona do zasilania z pobliskiego słupa oświetleniowego. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, aktywne przejście dla pieszych działa całą dobę, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Oprócz montażu aktywnych znaków, zmieniła się także organizację ruchu drogowego w tym miejscu. Dla pieszych wybudowano azyl - wysepkę na środku jezdni, która ułatwia pieszym bezpieczne przekraczanie jezdni. Dzięki takiemu rozwiązaniu przejście można przekraczać etapami, co jest szczególnie ważne w przypadku osób starszych czy niepełnosprawnych. Wyspa ułatwi obserwowanie drogi. Dodatkowo po obu stronach przed przejściem, na odcinku około 20 metrów, zamontowano specjalny system antypoślizgowy, czyli specjalna nawierzchnia, która skraca drogę hamowania pojazdów przed przejściem dla pieszych.

Wartość całego zadania to 141 400,80 zł. Dodatkowo wykonawca – firma EUROASFALT Sp. z o.o. w ramach ceny wykonała dokumentację projektowo-kosztorysową niezbędną do wykonania zadania.

Inwestycja została wykonana w ramach realizowanego od 2017 roku przez nasze miasto programu Poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany