Bezpieczniej na Grudziądzkiej

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Przebudowana ul. Grudziądzka w rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego w Toruniu jest już dostępna dla ruchu. Trwają prace wykończeniowe.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2607
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

To ważna dla kierowców zmiana na tym ruchliwym odcinku, gdzie przecina się droga wylotowa z Torunia na Gdańsk z drogami dojazdowymi do Centralnego Cmentarza Komunalnego i zlokalizowanych w pobliżu firm. Obecnie w tym miejscu, u zbiegu  tzw. „nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej, powstało rondo turbinowe czyli takie, w którym potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się. Kierowca musi więc dokonać wyboru odpowiedniego pasa przed wjazdem na rondo, ponieważ potem nie ma już możliwości jego zmiany. Pojazdy poruszające się po rondzie turbinowym są bezkolizyjnie kierowane do odpowiedniego wylotu. To rozwiązanie sprawdzone już w Toruniu m.in. na rondzie bpa Chrapka czy na rondzie Hoffmana.

- Rondo turbinowe na ul. Grudziądzkiej zastąpiło istniejące w tym miejscu wcześniej dwa skrzyżowania, które były niebezpieczne i  nastręczały wielu trudności, szczególnie kierowcom jadącym od strony cmentarza i próbującym włączyć się do ruchu na DK91mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD.Obecne rozwiązanie zlikwidowało ten problem. Jest proste i bezpieczne dla wszystkich użytkowników drogi.

Zgodnie z planem przebudowa ul. Grudziądzkiej ma się zakończyć we wrześniu 2020 r. Obecnie realizowane są jeszcze prace wykończeniowe: malowanie oznakowania poziomego i pionowego,  prace zieleniarskie, likwidacja przejazdów tymczasowych oraz prace w obrębie przejazdu kolejowego. W czasie tych robót mogą wystąpić lokalne przewężenia.

Inwestycję realizuje PBDI, a koszt zadania to ponad 7 mln zł.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2607
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany