Badania drive-thru

fot. www.torun.pl / Vitalabo
Od 4 maja 2020 r. w Centrum Targowym Park w Toruniu funkcjonuje mobilny punkt wykonywania testów na SARS-CoV-2. W ramach Badamy-Wspieramy Medyków bezpłatne testy wykonać mogą pracownicy służby zdrowia.
REKLAMA

Akcję wsparcia medyków zainicjowały laboratoria medyczne Grupy DIAGNOSTYKA. Toruń dołączył do grupy miast w Polsce, w których przeprowadzane są bezpłatne badania dla tych najbardziej narażonych na zarażanie, tj. ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów. Odpłatnie testy wykonać mogą również osoby prywatne. Koszt jednego badania wynosi 584 zł.

Test genetyczny wykonywany jest metodą RT-PCR, która rekomendowana jest przez Światową Organizację Zdrowia. Przed udaniem się do punktu pobrań, należy zarejestrować się na stronie Vitalabo:

Czynne punkty pobrań

Badanie trwa ok. 3 minut i wykonywane jest bez wychodzenia z samochodu. Wynik dostępny jest najczęściej w ciągu 24 godzin od pobrania na stronie internetowej laboratorium Vitalabo i nie później niż w ciągu 72h przy dużym obłożeniu pracowni genetycznej.

Jak przygotować się do badania?


Wymaz z gardła powinien być pobrany rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą. W przypadku, gdy nie jest to możliwe, materiał należy pobrać po upływie ok. 3h od ostatniego posiłku. Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia. Należy wyjąć ruchome protezy zębowe.

Działania programu Badamy-Wspieramy Medyków objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia oraz wsparte przez partnera: Centrum Targowe PARK, na terenie którego powstał nowy punkt.

Fot. Vitalabo

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
13657
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany